70 LAT MPK

70 LAT MPK

Częstochowskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne istnieje już od 70 lat. To dobra okazja, by podsumować jego dotychczasową działalność.

Do tej pory częstochowskie MPK przewiozło już ponad 5 miliardów pasażerów, co po przeliczeniu odpowiada ponad 70 proc. populacji świata, czy 135-krotności populacji Polski. Idąc dalej tym torem – wg dzisiejszej populacji Częstochowy, każdy jej mieszkaniec mógłby zostać przewieziony średnio… 23 tysiące razy.

Licznik bije dalej, dlatego miejski przewoźnik pracuje, by w kolejnych latach stawać się jeszcze bardziej przyjaznym dla pasażerów – stąd współrealizacja programu Lepsza Komunikacja w Częstochowie, dzięki czemu możliwa stała się m.in. największa inwestycja tramwajowa w historii miasta, związana z kompleksową przebudową linii w starym śladzie.

O kolejnych ciekawostkach i ważnych faktach z historii częstochowskiej komunikacji miejskiej, MPK będzie cyklicznie informować na swoim profilu facebookowym, dostępnym pod adresem: https://www.facebook.com/mpkczestochowa

Zrodlo:

UM Czestochowa

http://www.czestochowa.pl/page/7,aktualnosci.html?id=14803