fbpx
Jurajski Klimat - portal informacyjno - turystyczny

70 LAT MPK

70 LAT MPK

Częstochowskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne istnieje już od 70 lat. To dobra okazja, by podsumować jego dotychczasową działalność.

Do tej pory częstochowskie MPK przewiozło już ponad 5 miliardów pasażerów, co po przeliczeniu odpowiada ponad 70 proc. populacji świata, czy 135-krotności populacji Polski. Idąc dalej tym torem – wg dzisiejszej populacji Częstochowy, każdy jej mieszkaniec mógłby zostać przewieziony średnio… 23 tysiące razy.

Licznik bije dalej, dlatego miejski przewoźnik pracuje, by w kolejnych latach stawać się jeszcze bardziej przyjaznym dla pasażerów – stąd współrealizacja programu Lepsza Komunikacja w Częstochowie, dzięki czemu możliwa stała się m.in. największa inwestycja tramwajowa w historii miasta, związana z kompleksową przebudową linii w starym śladzie.

O kolejnych ciekawostkach i ważnych faktach z historii częstochowskiej komunikacji miejskiej, MPK będzie cyklicznie informować na swoim profilu facebookowym, dostępnym pod adresem: https://www.facebook.com/mpkczestochowa

Zrodlo:

UM Czestochowa

http://www.czestochowa.pl/page/7,aktualnosci.html?id=14803