8 romantycznych zakątków Krakowa

8 romantycznych zakątków Krakowa

Najpiękniejsze i najbardziej romantyczne zakątki Krakowa

Jeśli nie masz pomysłu, jak spędzić weekend ze swoją drugą połówką – wybierz się do Krakowa. 8 romantycznych zakątków Krakowa.  Jest to bardzo romantyczne miasto, idealne, by przespacerować się przepięknymi alejkami czy popodziwiać zachwycającą przyrodę .Poniżej znajduje się 8 romantycznych zakątków Krakowa , które warto odkryć i zobaczyć, odwiedzając Kwaków.

Poznaj więc Kraków od tej romantycznej strony 8 romantycznych zakątków Krakowa

Zaułek Niewiernego Tomasza to jeden z 8 romantycznych zakątków Krakowa.

tak nazywa się miejsce, które znajduje się na skrzyżowaniu ulic św. Tomasza oraz św. Jana. Można tutaj zatrzymać się i zjeść coś w knajpkach Loch Camelot i Cafe Dym. Jest to bardzo klimatyczne miejsce.

Plantami zaś nazwany jest krakowski, najstarszy park, który słynie z tego, że kryje w sobie wiele zakamarków. Można tutaj spotkać pomniki, usiąść na ławeczce, na chwilę odetchnąć, wśród wysokich drzew.

Nie sposób, przebywając w Krakowie nie przejść się Kładką Bernatka. Jest to pieszo-rowerowy most, łączący Kazimierz z Podgórzem. Zakochani zostawiają tam swoje kłódki często z wygrawerowanymi inicjałami oraz datami, zaś kluczyk wrzuca się do płynącej rzeki – Wisły. Most prowadzi do Pogórza, które również samo w sobie jest bardzo romantyczne.

Tak zwany Kopiec Kościuszki także jest bardzo urokliwy. Można do niego dotrzeć poruszając się aleją Waszyngtona. Docierając na miejsce obejrzysz przepiękną panoramę miasta Krakowa.

Nie sposób, będąc w Krakowie nie przejść się bulwarami wiślanymi.

Oprócz pieszej wycieczki, można wypożyczyć rowery i odwiedzić Salwator, Stare Miasto, Kazimierz czy Podgórze. Można również wybrać się na romantyczny rejs statkiem.

Na pewno wspaniałą wizytówką Krakowa są Ogrody Botaniczne. Można spotkać w nich oryginalne rośliny, przejść się obok palm czy bananowców, a także odwiedzić szklane muzeum, znajdujące się przy ogrodach.

Warto, przyjeżdżając do Krakowa odwiedzić także Ogród Mehoffera, znajdujący się przy ul. Krupniczej, zaraz obok jego domu. Ten wybitny artysta z okresu Młodej Polski samodzielnie zaprojektował ogrody, które przyczyniły się później do powstania tak wybitnych dzieł malarskich.

Kraków to idealne miejsce do romantycznych przechadzek we dwoje. Kryje w sobie dużo zakamarków, alejek, ścieżek, których nie sposób przeoczyć wybierając się do tego miasta.

 

JurajskiKlimat poleca, przeczytaj również:

Dlaczego Katedrę Wawelską odwiedza tak wiele turystów?

Jak witaminy D3 i K2 wpływają na organizm?

 

Miłego zwiedzania!

Jurajski Klimat