Autobusy linii 18, 30 i 33 pojadą zmienionymi trasami

Autobusy linii 18, 30 i 33 pojadą zmienionymi trasami

Od wtorku 26 stycznia, autobusy linii 18, 30 i 33 pojadą zmienionymi trasami, w związku z powrotem komunikacji miejskiej na ul. Piłsudskiego.

Linia nr 18:

Na odcinku Batalionów Chłopskich – Wilsona/Katedralna będzie kursować bez zmian. Z ulicy Wilsona autobusy pojadą na wprost ulicą Piłsudskiego do dworca PKP. Jednocześnie linia 18 nie będzie kursować II Aleją Najświętszej Maryi Panny, al. Wolności i ul. Orzechowskiego.

Linia nr 30:

Na odcinku Siedlec – Rondo Trzech Krzyży będzie kursować bez zmian. Dalej ulicą Warszawską, Garibaldiego, Wilsona i Piłsudskiego. Ponadto linia 30 zostanie wycofana z al. Jana Pawła II, Armii Krajowej, Kościuszki i II Alei Najświętszej Maryi Panny.

Linia nr 33:

Na odcinku Wąsosz – II Aleja Najświętszej Maryi Panny będzie kursować bez zmian, a następnie ul. Piłsudskiego. Jednocześnie linia 33 zostanie wycofana z I Alei Najświętszej Maryi Panny, placu Daszyńskiego i ul. Ogrodowej.

Przy ulicy PIŁSUDSKIEGO, autobusy linii nr 18, 30 i 33 będą korzystały z przystanków przy peronie najbliższym torom kolejowym.

Również od 26 stycznia z przystanku PIŁSUDSKIEGO będą korzystały autobusy GZK, obsługujące kursy do gminy Rędziny. Odjazdy autobusów GZK będą realizowane z przystanków przy peronie środkowym.

 

Źródło:

UM Częstochowa