Bezpieczne ferie z CZĘSTOCHOWSKĄ policja

Bezpieczne ferie z CZĘSTOCHOWSKĄ policja
Policjanci z częstochowskiej komendy odwiedzili wczoraj Placówkę “Piękny umysł”, prowadzoną przez Stowarzyszenie na Rzecz dzieci Niepełnosprawnych i Autystycznych w Częstochowie. Najmłodsi dowiedzieli się jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę, dlaczego nie należy ufać nieznajomym oraz jak uchronić się przed atakiem agresywnego psa. Wizytę mundurowych uświetnił pokaz tresury policyjnego czworonoga – “Abi”.

Policjanci na co dzień dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży – podczas kontroli drogowych czy patrolując ulice naszego miasta i powiatu. Również podczas dni wolnych od zajęć szkolnych mundurowi spotykają się z nimi i rozmawiają o bezpieczeństwie. W te ferie, z uwagi na pandemię, spotkanie odbyło się w ścisłym reżimie sanitarnym.

Profilaktyk z prewencji sierż. szt. Kamil Sowiński tłumaczył dzieciom, dlaczego powinny unikać kontaktów z nieznajomymi oraz jak dbać o swoje bezpieczeństwo będąc w domu. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się również jak bezpiecznie pokonywać jezdnię, jak wygląda droga zatrzymania się pojazdu na śliskiej nawierzchni oraz czy warto nosić elementy odblaskowe zimą. Dzieci najbardziej ucieszył pokaz umiejętności policyjnego czworonoga – “Abi”. Przewodnicy psów służbowych – asp. szt. Wojciech Bożek oraz asp. szt. Marek Ładny przeprowadzili prelekcję z zasad bezpieczeństwa podczas kontaktu z obcym psem.

Wszystko po to, by zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych  i umilić im zimowy wypoczynek.

 

Zrodlo:

http://czestochowa.slaska.policja.gov.pl/