Bezpłatna mammografia.

Bezpłatna mammografia.

BEZPŁATNA MAMMOGRAFIA

Bezpłatna mammografia. 14 maja w Częstochowie po raz kolejny pojawi się mammobus. Bezpłatne badania mammograficzne dla pań w wieku 50-69 lat realizować będzie  LUXMED.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, badania będą wykonywane z zachowaniem wszelkich środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.

W pracowni będą mogły jednocześnie przebywać tylko trzy panie,  co zapewnia możliwość utrzymania dystansu 2 metrów.  Przed badaniem pracownicy medyczni zmierzą pacjentkom temperaturę i poproszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji będą także środki do dezynfekcji rąk.
Zainteresowane osoby, zarówno podczas rejestracji, jak i samego badania, proszone są o stosowanie maseczek.

Do bezpłatnego badania są uprawnione kobiety w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:

  • nie miały wykonanej mammografii w ramach programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy,
  • lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

Podsumowując, mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji Pań 14 maja 2021 w godzinach od 8.00 do 15.00 przy markecie Kaufland, przy ul. Jagiellońskiej 30

Luxmed prosi o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. Dlatego na badanie należy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Badanie jest realizowane w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w ślad za ogólnopolską kampanią promocyjną Ministerstwa Zdrowia pn. Planuję Długie Życie.

Na zakończenie: W mammografii finansowanej przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi można wziąć udział niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.

Z wykorzystaniem informacjio od realiztora badania.““““““““““““““

Zdjecie; Obraz Elías Alarcón z Pixabay