Bezpłatna mammografia

Bezpłatna mammografia

BEZPŁATNA MAMMOGRAFIA

16, 17 i 19 kwietnia w Częstochowie po raz kolejny pojawi się mammobus. Bezpłatne badania mammograficzne dla pań w wieku 50-69 lat realizować będzie  LUXMED.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, badania zostaną wykonywane z zachowaniem wszelkich środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.

Zostaną zachowane następujące środki bezpieczeństwa:

  1. W pracowni będą mogły jednocześnie przebywać tylko trzy panie,  co zapewnia możliwość utrzymania dystansu 2 metrów.
  2. Przed badaniem pracownicy medyczni zmierzą pacjentkom temperaturę i poproszą o wypełnienie ankiety.
  3. Do dyspozycji będą także środki do dezynfekcji rąk.
  4. Osoby zainteresowane ,  podczas rejestracji, jak i samego badania, proszone są o stosowanie maseczek.

    Do bezpłatnego badania są uprawnione kobiety w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:

  • nie miały wykonanej mammografii w ramach programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy,
  • lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

Mammobus będzie stał przy ul. Focha, obok marketu Auchan:
16 kwietnia 2021 w godzinach od 8.00 do 15.15
17 kwietnia 2021 w godzinach od 10.00 do 17.00
19 kwietnia 2021 w godzinach od 10.00 do 18.00

Mammobus  stanie też 22 kwietnia 2021 we Wrzosowej, przy Ochotniczej Straży Pożarnej, przy ul. Strażackiej 30, godzinach od 14.00 do 17.00.

Luxmed prosi o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. Na badanie należy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Badanie będą  realizowane w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w ślad za ogólnopolską kampanią promocyjną Ministerstwa Zdrowia pn. Planuję Długie Życie.

W mammografii finansowanej przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi można wziąć udział niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.

Źródło:

Um Częstochowa

http://www.czestochowa.pl/