Bliźnięta urodzone w ramach programu dofinansowania in vitro

Bliźnięta urodzone w ramach programu dofinansowania in vitro

Bliźnięta urodzone w ramach programu dofinansowania in vitro

Na świat przyszły bliźnięta urodzone w ramach miejskiego programu dofinansowania in vitro. Ich rodzice otrzymali dwa wózki ufundowane przez częstochowską firmę Deltim. Do tej pory w ramach miejskiego programu dofinansowania zabiegów in vitro, realizowanego od 2012 roku urodziło się 56 dzieci (27 dziewczynek oraz 29 chłopców), w tym 6 par bliźniaków).

KOLEJNE DZIECI, KOLEJNE WÓZKI

Od pierwszej edycji program wspiera częstochowska firma Deltim, która każdemu dziecku funduje wózek własnej produkcji. Kolejny z nich trafił do rodziców dwóch chłopców, którzy przyszli na świat pod koniec marca.

Podsumowując, od 2012 roku, kiedy zaczęto w Częstochowie realizować program dofinansowania zabiegów in vitro. W rezultacie na świat przyszło już 25 dzieci (13 dziewczynek i 12 chłopców). Podczas pierwszej edycji, realizowanej.  W latach 2012 – 2014 urodziło się 12 dzieci (6 dziewczynek i 6 chłopców). W wyniku drugiej (2015 – 2017) – na razie trzynaścioro (w tym dwie pary bliźniąt). Od roku 2018 program ma trzecią edycję. Na pewno  realizację w tegorocznym budżecie miasta zabezpieczono 150 tys. zł . 30 chętnych par (te środki już są zaangażowane w umowy z realizatorami programu).  Ponieważ zainteresowanie udziałem okazało się większe (złożono 52 wnioski). Przede wszystkim rozważane jest przesunięcie dodatkowych środków na ten cel, tak, aby z dofinansowania mogli skorzystać wszyscy ci, którzy będą kwalifikować się do programu.

Na zakończenie, w 2021 roku, w związku z realizacją programu, oczekujemy jeszcze na narodziny 8 dzieci, w tym 2 par bliźniaków. Podsumowując  kolejne pary będą przechodziły procedury związane z in vitro dofinansowane z miasta, licząc na doczekanie się potomstwa.

JurajskiKlimat poleca, przeczytaj również:

https://jurajskiklimat.pl/rejestracja-na-szczepienia/

 

Źródło:

UM Częstochowa

http://www.czestochowa.pl/