Co warto włożyć do plecaka wybierając się na wycieczkę?

Co warto włożyć do plecaka wybierając się na wycieczkę?
Co warto włożyć do plecaka wybierając się na wycieczkę?

Przed zwiedzaniem  warto sobie zrobić listę rzeczy, niezbędnych do zabrania w podróż. Dzięki temu planowanie wyjazdu będzie o wiele łatwiejsze. Szybciej zorganizujesz się i przede wszystkim o niczym  nie zapomnisz. Poniżej przedstawiam rzeczy, o których nie wolno zapomnieć, wybierając się w podróż. Są to podstawowe przedmioty, które podczas dłuższej wycieczki są bardzo potrzebne. Przed wyjazdem upewnij się, czy wszystko zabrałeś.

Ważny telefon, ładowarka i powerbank

Nie należy zapomnieć o tym, by zaraz przed wyjazdem doładować telefon i korzystać z niego tylko wtedy, gdy jest nam najbardziej potrzebny. Poza tym w nowocześniejszych tramwajach jest możliwość podładowania komórki.

Pieniądze

Wybierając się na wycieczkę po Krakowie, nie należy brać ze sobą zbyt dużej gotówki. Bowiem często zdarzają się przypadki kradzieży przez kieszonkowców. Najczęściej za obiekty turystyczne można zapłacić dzisiaj kartą. Jeśli jednak chcemy przejechać się tramwajem, warto mieć ze sobą drobne. Pieniądze to rzecz niezbędna, podczas planowania wyjazdu. Upewnij się, że na pewno zabrałeś portfel.

Potrzebna maseczka

W dobie panującego wirusa, każdy członek rodziny powinien mieć swoją maseczkę. Założenie jej jest nieuniknione. Należy ją spakować do torby i mieć pod ręką. Obowiązujące przepisy nakazują szczególnie zakładanie ich w środkach transportu, w tym w tramwajach czy autobusach. Należy pamiętać, że przed jej założeniem warto zdezynfekować ręce.

Ważne dokumenty

Dowód osoby dorosłej nie jest tak bardzo ważny, jak legitymacja dziecka czy emeryta. Czasem, a nawet często koszt wejściówek do muzeum czy innych obiektów kulturalnych dla dorosłych różni się o 5-7 zł. Dużo placówek oferujących usługi turystyczne korzysta z programu Karta Dużej Rodziny za okazaniem właściwego dokumentu.

Niezbędna apteczka i leki

Jeśli bierzesz stałe leki nie wolno ci zapomnieć o ich zabraniu. Warto zabrać na wyjazd także sprawdzone leki przeciwbólowe. Oprócz tego dobrze byłoby mieć ze sobą wodę utlenioną czy plastry. Przyda się także środek na ukąszenie owadów w formie żelów czy maści. Nie zapomnij o żelu antybakteryjnym, który szczególnie przyda się w dobie pandemii.

Odpowiedni ubiór

Warto, wybierając się na wycieczkę po Krakowie mieć wygodny strój. Odpowiednie, dobre buty to podstawa. Poza tym, należy wiedzieć, że przed wejściem do kościołów czy synagog Obowiązuje właściwe ubranie, w tym zakryte ramiona oraz dłuższe spodnie czy spódnica. Jeśli jest naprawdę gorąco warto mieć przy sobie narzutkę, którą można się owinąć w trakcie wchodzenia do miejsca sakralnego kultu. Oprócz tego, gdy prognozowany jest deszcz, warto mieć ze sobą parasol albo palto.

Zawsze miej przy sobie nakrycie głowy szczególnie w upałach

Kiedy na dworze temperatura sięga 30 stopni C, warto na przejażdżkę zabrać ze sobą czapkę z daszkiem albo kapelusz.

Pogodny nastrój

Od tego, w jakim jesteśmy humorze zależy wszystko. Również to, czy wycieczka będzie nam się podobała czy nie. Dlatego nie zapomnijcie o zabraniu także i dobrego humoru.

Podsumowując, powyższa lista to tylko najbardziej potrzebne rzeczy czy przedmioty, bez których ani rusz wybierając się z domu. Sprawdź więc czy o czymś nie zapomniałeś i czy wszystko to, co potrzebne znajduje się w twoim plecaku.

 

Miłego zwiedzania!

Jurajski Klimat