Częstochowski Kurier Samorządowy.

Częstochowski Kurier Samorządowy.

CZĘSTOCHOWSKI KURIER SAMORZĄDOWY – WYDANIE CZERWCOWE, ZATEM JESZCZE GORRRĄCE

Ekstraklasa przy ul. Limanowskiego, nasz budżet w naszych rękach, miód ,,made in Częstochowa” – tak najkrócej da się streścić zawartość najnowszego wydania videoinformatora o samorządowych sprawach naszego miasta. Zaciekawieni? To odsyłamy do całości w serwisie YouTube.

Częstochowski Kurier Samorządowy. Prowadzący ,,Kuriera” przedstawia w zarysie drogę klubu RKS Raków do obecnej ligi rozgrywkowej i zapewnia, że Bełchatów już nie będzie pełnił dla częstochowskiej drużyny funkcji ,,drugiego domu” – bo jej macierzysty stadion przy ul. Limanowskiego już doszlusował do kategorii obiektów spełniających wymagania Ekstraklasy. Dowiadujemy się też, że miasto stara się uszczknąć z ministerialnego budżetu kolejną porcję gotówki na następne potrzebne prace na stadionie.

Nigdy dość o tym, że każdy z nas może zaproponować swój pomysł na coś fajnego w Częstochowie, a ten pomysł może potem zdobyć poparcie i urzeczywistnić się w przestrzeni miasta. Czyli nigdy dość o Budżecie Obywatelskim, który znowu w toku…

Na koniec o tym, czego życzymy sobie bardzo i w Częstochowie i w całym kraju. O wzroście populacji. Niedawno odnotowaliśmy wręcz skokowy jej przyrost na ul. Anyżkowej.  Chodzi o populację pszczółek, które zamieszkały tam w ulach zrobionych ze… zużytych pralek! Można się cieszyć, bo – podobno – dopóki będą na świecie pszczółki, to i homo sapiens przetrwa. A kto wie, czy miód wyprodukowany przez te miejskie, częstochowskie pszczoły nie stanie się naszym symbolicznym produktem eksportowym, bo… są w tej kwestii rozmaite pomysły.

Odsyłamy do całości ,,Częstochowskiego Kuriera Samorządowego” na oficjalny kanał miasta w serwisie YouTube pod linkiem https://www.youtube.com/watch?v=-IRpPnYEJ1U

I pamiętajmy, aby do ,,Kuriera” zawsze podchodzić w nastroju, w jakim on sam jest tworzony – czyli z uśmiechem i na luzie!

na zdjęciu: kadr z czerwcowego wydania ,,Kuriera”

Jurajskiklimat

Niezapomniane atrakcje, sprawdzone noclegi, skarby natury i kultury zebrane w jednym miejscu! Jurajskiklimat.pl to lokalny serwis internetowy poświęcony Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i całemu jej bogactwu ukrytemu w jaskiniach i grotach, w XIV-wiecznych warowniach czy na szczytach Skałek. Podpowiadamy, co warto zobaczyć na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, jakie noclegi wybrać oraz jakie interesujące atrakcje na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej zwiedzić. Portal to doskonały przewodnik po szlakach turystycznych, imprezach poświęconych Jurze oraz ciekawostkom z regionu. Jesteśmy zawsze na czasie, z nową porcją newsów na temat tej wspaniałej części Polski.

 

JurajskiKlimat poleca, przeczytaj również:

Dlaczego Katedrę Wawelską odwiedza tak wiele turystów?

Jaki jest fenomen witaminy D3 i K2?

 

Źródło:

UM Częstochowy