Czy REX znajdzie nowy dom?

Czy REX znajdzie nowy dom?

Czy REX znajdzie nowy dom?

Niewielki, kudłaty psiak – gdy trafił do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie był nieco nieufny i zamknięty w sobie. Został oddany przez właściciela, który stwierdził, że psu zmienił się charakter… Jak zwykle jednak to nie pies był problemem, tylko to, że się zestarzał, miał poważne problemy z chodzeniem …Czy REX znajdzie nowy dom?

Obecnie Rex lubi spacery, ale nie muszą one być długie i intensywne, szczególnie, że jego łapki już nie radzą sobie tak dobrze. Na początku nie był typem psa przytulaka- jednak z czasem otworzył się u nas i polubił głaskanie czy spędzanie czasu z opiekunem. Cieszy się z każdych odwiedzin i trzyma blisko ludzi. Może zamieszkać z drugim miłym psem lub psami. Czy REX znajdzie nowy dom?

Bardzo czeka na swojego człowieka, który sprawi, że poczuje się szczęśliwy. Od prawie dwóch lat szukamy dla niego domu, niestety starsze, średnie, czarne psy z problemami zdrowotnymi nie wzbudzają zainteresowania … Kilka tygodni temu Rex bardzo nas wystraszył – miał duże załamanie zdrowia – jednak dzięki wysiłkowi lekarzy i pracowników, udało się przywrócić go do formy.

Rex zmaga się zarówno z problemami z trzustką jak i tarczycą (oraz kilkoma pomniejszymi – bieżących informacji nt. zdrowia udzielą nasi lekarze osobom zainteresowanym adopcją), w schronisku uczęszcza regularnie na rehabilitację. Bardzo polubił bieżnię wodną, trochę mniej odpowiadają mu ćwiczenia i masaże 😉 U weterynarza czasem się buntuje.

W nowym otoczeniu na początku może być nerwowy, bo nie będzie wiedział czego się spodziewać, ale to jak zmienił nastawienie do ludzi na plus potwierdza, że po prostu trzeba dać mu czas na poznanie nowej rodziny.
Rex wymaga szczególnej troski, jednak dzięki Waszej pomocy i udostępnianiu może znajdzie swojego człowieka.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt:

Biuro Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami

ul. Floriańska 53,
31- 019 Kraków
(wejście przez podwórko)

czynne:
poniedziałek, środa, czwartek, piątek 8.00 do 16.00
wtorek 10.00 do 18.00

Kasa czynna,
poniedziałek, środa, czwartek, piątek 9:00 do 15:00
wtorek 11:00 do 17:00
(Uwaga! Rejestracja i opłata od posiadania psa w godzinach otwarcia kasy)

telefony:
12 421 77 72 – interwencje
12 421 26 85 – Kierownik biura, wolontariat
fax  12 429 43 61 – opłata od posiadania psa oraz podania o leczenie i karmę

poczta elektroniczna:
ktoz@ktoz.krakow.pl – kierownik biura, wolontariat
interwencje@ktoz.krakow.pl – zgłaszanie interwencji

 

JurajskiKlimat poleca, przeczytaj również:

Aronia szuka opiekuna

 

Źródło:

Biuro Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami