Czyszczenie miejsc pamięci w Częstochowie.

Czyszczenie miejsc pamięci w Częstochowie.

CZYSZCZENIE POMNIKÓW I MIEJSC PAMIĘCI w CZĘSTOCHOWIE.

Częstochowski Urząd Miasta zlecił czyszczenie i renowację, kolejnych w tym roku, pomników i miejsc pamięci narodowej. Czyszczenie miejsc pamięci w Częstochowie.

W środę, 23 czerwca, rozpoczęło się czyszczenie Pomnika Grobu Nieznanego Żołnierza w Alei Sienkiewicza oraz prace porządkowe w otoczeniu pomnika ks. Jerzego Popiełuszki.

Czyszczenie miejsc pamięci w Częstochowie.. Wcześniej – w marcu i kwietniu – renowacji poddany został pomnik Deportacji Żydów Częstochowian przy ul. Strażackiej, tablice upamiętniające Powstania Śląskie na Placu Solidarności oraz pomnik Poległym w Obronie Ojczyzny.

Następnie czyszczeniu i renowacji poddane zostaną pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego na Placu Biegańskiego oraz krzyż i pomnik Jana Pawła II na Placu Daszyńskiego. Zakończenie prac przewidziano do końca lipca tego roku.

W galerii zdjęcie z prac renowacyjnych

 

Jurajskiklimat

Niezapomniane atrakcje, sprawdzone noclegi, skarby natury i kultury zebrane w jednym miejscu! Jurajskiklimat.pl to lokalny serwis internetowy poświęcony Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i całemu jej bogactwu ukrytemu w jaskiniach i grotach, w XIV-wiecznych warowniach czy na szczytach Skałek. Podpowiadamy, co warto zobaczyć na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, jakie noclegi wybrać oraz jakie interesujące atrakcje na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej zwiedzić. Portal to doskonały przewodnik po szlakach turystycznych, imprezach poświęconych Jurze oraz ciekawostkom z regionu. Jesteśmy zawsze na czasie, z nową porcją newsów na temat tej wspaniałej części Polski.

 

JurajskiKlimat poleca, przeczytaj również:

Dlaczego Katedrę Wawelską odwiedza tak wiele turystów?

Jaki jest fenomen witaminy D3 i K2?

 

Źródło:

UM Częstochowy