Dla SP nr.19 jest wykonawca termomodernizacji.

Dla SP nr.19 jest wykonawca termomodernizacji.
SP NR 19 – JEST WYKONAWCA TERMOMODERNIZACJI

Dla SP nr.19 jest wykonawca termomodernizacji. Miasto zawarło umowę z wyłonioną w przetargu firmą, która zajmie się pracami dociepleniowymi w Szkole Podstawowej nr 19. Mają się zakończyć do końca listopada.   

Dlatego dla  SP nr.19 jest wykonawca termomodernizacji.  Roboty w budynku szkoły przy ul. Orlej na Zawodziu obejmą m.in. docieplenie ścian, piwnic i stropodachu, wykonanie elewacji i nowego pokrycia dachowego, wymianę rynien i rur spustowych, remont zadaszeń i schodów, wymianę drzwi zewnętrznych i drzwi do piwnic, wymianę instalacji centralnego ogrzewania oraz przebudowę instalacji oświetlenia zewnętrznego. Zainstalowany będzie też system monitoringu.

Realizowana ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 (Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych) inwestycja ma zostać sfinalizowana do 30 listopada tego roku.  Wykonawcą zadania o wartości 947 100 zł  będzie firma F.U.H. ,,Dziedzicki” z Konopisk.

Przypomnijmy, że w 2017 roku podobne prace przeszedł już budynek sali gimnastycznej w tej szkole – termomodernizacja towarzyszyła remontowi samej sali. Wykonano wtedy m.in. nową podłogę sportową, zamontowano nowe drzwi, drabinki, tablice, kosze i siatki na oknach. Remont przeszły też szatnie oraz zaplecze i łącznik sali gimnastycznej z budynkiem szkoły. Ściany zewnętrzne sali oraz łącznika ocieplono i wykonano nową, estetyczną elewację, a dach zyskał nowe pokrycie. Tamta inwestycja warta była niemal 577 tys. zł.

Podsumowując do 30 listopada tego roku zostaną przeprowadzone prace remontowe w SP nr 19.

 

na zdjęciu u góry: budynek Szkoły Podstawowej nr 19 od frontu

(zdjęcie z profilu placówki na Facebooku)

JurajskiKlimat poleca, przeczytaj również:

Dlaczego Katedrę Wawelską odwiedza tak wiele turystów?

Jaki jest fenomen witaminy D3 i K2?

 

Źródło:

UM Częstochowy