Dlaczego Katedrę Wawelską odwiedza wielu turystów?

Dlaczego Katedrę Wawelską odwiedza wielu turystów?

Dlaczego Katedrę Wawelską odwiedza wielu turystów?

Znajdujący się na Wawelu kościół z pewnością przyciąga pielgrzymów z całego świata, nie tylko oryginalnym stylem, w jaki zbudowany jest gmach, ale też wiąże się z nim bogata historia oraz to, że w środku znajdują się relikwie świętych. Chętnie odwiedzają katedrę nie tylko starsi, ale też młodzież w wieku szkolnym jak i dzieci. Dlaczego Katedrę Wawelską odwiedza tak wiele turystów?

Dlaczego Katedrę Wawelską odwiedza tak wiele turystów? Przed wieloma laty, jeszcze w średniowieczu obiekt ten wiązał się z ceremoniami królewskimi, w tym dokonywano tutaj ślubów i koronacji, ale też pogrzebów słynnych królów, poetów, czy bohaterów narodowych. Jest to miejsce z pewnością kultowe, dostarczające zwiedzającym sporą lekcję historii. Nie bez powodu katedra nazwana została Polskim Panteonem Narodowym.

W środku znajdują się sarkofagi królewskie, zaś przewodnik opowie Wam o bogatej historii tego miejsca. Poza tym odwiedzając kościół można rozpoznać niemalże wszystkie style architektoniczne, od romańskiego, przez gotyk, renesans czy barok aż do współczesności.

W dobie pandemii znacznie ograniczono również i wycieczki do tego niezwykłego miejsca. Wpuszczane są osoby wyłącznie z biletami. Katedra jest otwarta od 9:00 do 16:45. Należy zdezynfekować ręce na miejscu płynem oraz mieć założoną maseczkę, przestrzegając przy tym zasad dotyczących utrzymania odpowiedniej odległości. Obecnie miejsce to świeci pustkami. Przed pandemią turyści licznie odwiedzali katedrę, przy okazji zwiedzając cały Kraków.

 

JurajskiKlimat poleca, przeczytaj również:

Okazały renesansowy zamek Pieskowa Skała

Jak witaminy D3 i K2 wpływają na organizm?

 

Miłego zwiedzania!

Jurajski Klimat

One Response to Dlaczego Katedrę Wawelską odwiedza wielu turystów?