Dwie nowe wiaty przy stadionie Rakowa

Dwie nowe wiaty przy stadionie Rakowa

PIŁKA JEST OKRĄGŁA A BRAMKI SĄ DWIE…

Dwie nowe wiaty przy stadionie Rakowa. Dwie wiaty stylizowane na bramki piłkarskie stoją już na przystankach: autobusowym i tramwajowym przy stadionie Rakowa Częstochowa. To element akcentujący 100-lecie klubu w sezonie, w którym drużyna Rakowa walczy o Puchar Polski i wicemistrzostwo kraju.

Dwie nowe wiaty przy stadionie Rakowa. Oryginalne wiaty przystankowe w kształcie piłkarskich bramek i ławek rezerwowych w barwach częstochowskiego klubu, podświetlane po zmierzchu światłem LED, zostały zamontowane – w miejsce klasycznych wiat – staraniem Miejskiego Zarządu Dróg. Pierwsza – przy pętli tramwajowej pojawiła się w końcu marca, druga stanęła pod koniec kwietnia. Obie wiaty z instalacją i podłączeniem do mediów kosztowały łącznie ponad 40 tys. zł. Poprzednie, standardowe wiaty zostały przeniesione na przystanki w innych częściach miasta, gdzie wiat dotychczas nie było lub były już bardzo wysłużone.

Wiaty są więc gotowe, tymczasem na stadionie Rakowa, który ma na razie częściową zgodę na użytkowanie, zasadnicze prace związane z przebudową obiektu potrwają jeszcze do drugiej połowy lipca. Wykonawca ma przed sobą jeszcze m.in. montaż trybun: wschodniej, północnej, konstrukcję wież telewizyjnych z obiektami modułowymi oraz instalacjami, przygotowanie systemu dostępu do obiektu z „kołowrotami”, wykonanie oświetlenia wewnętrznego terenu, kanalizacji sanitarnej, ogrodzeń wewnętrznych i obiektu magazynowego. Musi też  zrealizować wewnętrzny drogowy układ komunikacyjny wraz z zagospodarowaniem terenu. Do tego dojdą roboty dodatkowe w zakresie uzgodnionym z klubem, z wykorzystaniem dodatkowych miejskich środków będących w rezerwie budżetowej dla tej inwestycji.

Tymczasem Raków Częstochowa zagra już 2 maja o godz. 16 w Lublinie z Arką Gdynia o Puchar Polski, a później będzie walczył w trzech ostatnich meczach Ekstraklasy o tytuł wicemistrza kraju z Pogonią Szczecin. Częstochowa trzyma kciuki!

Jurajskiklimat

Niezapomniane atrakcje, sprawdzone noclegi, skarby natury i kultury zebrane w jednym miejscu! Jurajskiklimat.pl to lokalny serwis internetowy poświęcony Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i całemu jej bogactwu ukrytemu w jaskiniach i grotach, w XIV-wiecznych warowniach czy na szczytach Skałek. Podpowiadamy, co warto zobaczyć na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, jakie noclegi wybrać oraz jakie interesujące atrakcje na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej zwiedzić. Portal to doskonały przewodnik po szlakach turystycznych, imprezach poświęconych Jurze oraz ciekawostkom z regionu. Jesteśmy zawsze na czasie, z nową porcją newsów na temat tej wspaniałej części Polski.

 

JurajskiKlimat poleca, przeczytaj również:

Dlaczego Katedrę Wawelską odwiedza tak wiele turystów?

Jaki jest fenomen witaminy D3 i K2?

 

Źródło:

UM Częstochowy

 zdjęcie  (fot. Łukasz Kolewiński).