Dwudniowy remont przejazdu w Bugajskiej

Dwudniowy remont przejazdu w Bugajskiej

DWUDNIOWY REMONT PRZEJAZDU W BUGAJSKIEJ ORAZ CZASOWA TRASY LINII NR 65

Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie informuje, że w związku z remontem przejazdów kolejowych w miejscowościach Korwinów i Słowik od południa 23 marca do 25 marca włącznie zmieniona jest trasa linii nr 65. Niestety awaryjny remont czeka też 24 i 25 marca (środa-czwartek) przejazd w ul. Bugajskiej, co wiąże się z czasowymi zmianami w kursowaniu linii nr 31, 57, 58, 59 i 67 częstochowskiego MPK.

Autobusy z ulicy Źródlanej od przystanku SŁOWIK-ŹRÓDLANA będą kursować w obu kierunkach ulicą Spacerową z pominięciem przejazdu północnym odcinkiem ulicy Spacerowej oraz ulicami Równoległą i Stacyjną.

Przystanki: SŁOWIK-PRZEJAZD, SŁOWIK-SZKOŁA, SŁOWIK-RÓWNOLEGŁA i KORWINÓW-STACYJNA zostają zawieszone w obu kierunkach.

Przystanki SŁOWIK-SPACEROWA w obu kierunkach zostaną tymczasowo zlokalizowane na południowym odcinku ulicy Spacerowej za skrzyżowaniem z ulicą Źródlaną.

Miejski Zarząd Dróg i Transportu informuje także, że ze względu na awaryjny remont i zamknięcie przejazdu kolejowego w ulicy Bugajskiej od 24.03. do 25.03.2021 roku, zostaną zmienione trasy linii nr 31, 57, 58, 59 i 67.

W tym czasie linia nr 31 zostanie skrócona do pętli STADION RAKÓW i w obu kierunkach nie będzie kursować ulicą Bugajską do Kręciwilka. Dla linii nr 31 zostają zawieszone przystanki: ŻARECKA, BUGAJSKA, WEYSSENHOFF i KRĘCIWILK.

Linie nr 57, 58, 59 i 67 od Estakady pojadą przez aleję Pokoju, ulicę Korfantego i osiedle pod Wilczą Górą w Odrzykoniu, a następnie – w zależności od trasy linii – będą kursować do Kusiąt lub do trasy DK-46  i dalej bez zmian do Olsztyna i Biskupic. Trasa objazdowa obowiązuje w obu kierunkach.

Wszystkie ww. linie nie będą kursować aleją Wojska Polskiego i ulicą Bugajską

Dla linii nr 57, 58, 59 i 67 zostają zawieszone przystanki: CH JAGIELLOŃCZYCY, OKRZEI, MIRECKIEGO, RAKOWSKA, BUGAJSKA, WEYSSENHOFF i KRĘCIWILK.

Na trasie objazdu obsługa pasażerów obowiązuje na wszystkich przystankach.

Za utrudnienia przepraszamy!

Zrodlo:

UM Czestochowy

http://www.czestochowa.pl/