Final WOSP w Częstochowie – prawie pól miliona

Final WOSP w Częstochowie – prawie pól miliona

Final WOSP w Częstochowie – prawie pól miliona

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kończy się w Częstochowie z zebrana kwota 465 tys. złotych , – tyle udało się zebrać w naszym mieście podczas tegorocznego,

Częstochowski sztab WOŚP uzbierał tym razem w sumie 465 000,79 zł. Na placu Biegańskiego datki na cel ,,Orkiestry” zbierał także m.in. prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. Mimo niesprzyjających, pandemicznych warunków, efekt częstochowskiej zbiórki zbliżony jest do wyników z poprzednich lat –  w 2020 roku łącznie udało się zebrać ponad 551 tys. zł, a rok wcześniej – ponad 457 tys. zł.

Final WOSP w Częstochowie – prawie pól miliona. W tym roku zbiórka przebiegała pod hasłem ,,Finał z głową” – a to dlatego, że zebrane fundusze pójdą na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. 29. finał WOŚP był już drugim zorganizowanym z myślą o tym obszarze służby zdrowia.

Tzw. deklarowana kwota ogólnopolskiego finału to dokładnie 127 495 626 zł. Obejmuje ona wszystkie kwoty szacunkowe od sztabów, kwoty zbiórek elektronicznych zebrane w momencie zakończenia Finału w studio oraz darowizny przekazane przez partnerów. Nie jest to jednak ostateczny wynik – do końca lutego potrwa podliczanie wszystkich zbiórek na rzecz 29. Finału. Także do końca lutego można jeszcze wesprzeć cel 29. Finału WOŚP m.in. poprzez wpłaty przelewem lub SMS.

Jurajskiklimat

Niezapomniane atrakcje, sprawdzone noclegi, skarby natury i kultury zebrane w jednym miejscu! Jurajskiklimat.pl to lokalny serwis internetowy poświęcony Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i całemu jej bogactwu ukrytemu w jaskiniach i grotach, w XIV-wiecznych warowniach czy na szczytach Skałek. Podpowiadamy, co warto zobaczyć na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, jakie noclegi wybrać oraz jakie interesujące atrakcje na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej zwiedzić. Portal to doskonały przewodnik po szlakach turystycznych, imprezach poświęconych Jurze oraz ciekawostkom z regionu. Jesteśmy zawsze na czasie, z nową porcją newsów na temat tej wspaniałej części Polski.

 

JurajskiKlimat poleca, przeczytaj również:

Dlaczego Katedrę Wawelską odwiedza tak wiele turystów?

Jaki jest fenomen witaminy D3 i K2?

 

Źródło:

UM Częstochowy