fbpx
Jurajski Klimat - portal informacyjno - turystyczny

Final WOSP w Częstochowie – prawie pól miliona

Final WOSP w Częstochowie – prawie pól miliona

Aktualności

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kończy się w Częstochowie z zebrana kwota 465 tys. złotych , – tyle udało się zebrać w naszym mieście podczas tegorocznego,

Częstochowski sztab WOŚP uzbierał tym razem w sumie 465 000,79 zł. Na placu Biegańskiego datki na cel ,,Orkiestry” zbierał także m.in. prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. Mimo niesprzyjających, pandemicznych warunków, efekt częstochowskiej zbiórki zbliżony jest do wyników z poprzednich lat –  w 2020 roku łącznie udało się zebrać ponad 551 tys. zł, a rok wcześniej – ponad 457 tys. zł.

W tym roku zbiórka przebiegała pod hasłem ,,Finał z głową” – a to dlatego, że zebrane fundusze pójdą na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. 29. finał WOŚP był już drugim zorganizowanym z myślą o tym obszarze służby zdrowia.

Tzw. deklarowana kwota ogólnopolskiego finału to dokładnie 127 495 626 zł. Obejmuje ona wszystkie kwoty szacunkowe od sztabów, kwoty zbiórek elektronicznych zebrane w momencie zakończenia Finału w studio oraz darowizny przekazane przez partnerów. Nie jest to jednak ostateczny wynik – do końca lutego potrwa podliczanie wszystkich zbiórek na rzecz 29. Finału. Także do końca lutego można jeszcze wesprzeć cel 29. Finału WOŚP m.in. poprzez wpłaty przelewem lub SMS.

Źródło:

UM Częstochowa

http://www.czestochowa.pl/