Gaude Mater wznawia działalność.

Gaude Mater wznawia działalność.

WZNOWIENIE DZIAŁALNOŚCI INSTYTUCJI KULTURY – Gaude Mater wznawia działalność.

Gaude Mater wznawia działalność.  W związku ze stopniowym luzowaniem obostrzeń już po długim weekendzie wznowi działalność część miejskich instytucji kultury. Pozostałe powinny zacząć działać pod koniec maja. 
Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”
Gaude Mater wznawia działalność. Od 4 maja, od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 20.00 będzie otwarta galeria wystaw, oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego:
• zakrywanie nosa i ust,
• korzystanie z płynów dezynfekujących do rąk udostępnionych przy wejściach do obiektów,
• zachowanie dystansu co najmniej 1,5 m od innych osób (nakaz nie obowiązuje rodzin oraz osób wspólnie gospodarujących)
• limitowanie osób przebywających jednocześnie na ekspozycjach (max 1 osoba/15 m2),
Zwiedzający będą mogli zobaczyć wystawę malarstwa Elżbiety, Lecha Ledeckich i Magdaleny Kmiecik oraz fotografii Piotra Ledeckiego. Ponadto przy wejściu do instytucji znajduje się mural Joanny Ambroz, który jest traktowany jako ekspozycja stała.
Od 29 maja zostanie wznowiona działalność w zakresie organizacji wydarzeń artystycznych – koncertów, spotkań autorskich, warsztatów oraz prelekcji; m.in. 29 maja zaplanowano spotkanie z Jakubem Żulczkiem, rzecz jasna z zachowaniem obowiązujących zasad i reżimu sanitarnego.
Jurajskiklimat

Niezapomniane atrakcje, sprawdzone noclegi, skarby natury i kultury zebrane w jednym miejscu! Jurajskiklimat.pl to lokalny serwis internetowy poświęcony Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i całemu jej bogactwu ukrytemu w jaskiniach i grotach, w XIV-wiecznych warowniach czy na szczytach Skałek. Podpowiadamy, co warto zobaczyć na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, jakie noclegi wybrać oraz jakie interesujące atrakcje na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej zwiedzić. Portal to doskonały przewodnik po szlakach turystycznych, imprezach poświęconych Jurze oraz ciekawostkom z regionu. Jesteśmy zawsze na czasie, z nową porcją newsów na temat tej wspaniałej części Polski.

 

JurajskiKlimat poleca, przeczytaj również:

Dlaczego Katedrę Wawelską odwiedza tak wiele turystów?

Jaki jest fenomen witaminy D3 i K2?

 

Źródło:

Gaude mater