Główne atrakcje Krakowa

Główne atrakcje Krakowa

Główne atrakcje Krakowa

Podczas wycieczki do Krakowa nie możesz zapomnieć o Wawelu, Smoczej Jamie i Smoku Wawelskim, szczególnie jak towarzysza Ci dzieci.

Główne atrakcje Krakowa – Wawel

To szczególne miejsce, ważne pod względem historycznym. To była siedziba największych polskich władców – królów jeszcze z czasów średniowiecza, a zarazem ich nekropolia. Miejsce to z pewnością można zaliczyć do symboli polskiej kultury i tradycji. Oprócz znajdującego się tutaj Zamku Królewskiego, postawiona jest w tym miejscu obok także Katedra Św. Wacława i Stanisława. Wawel jest dostępny do zwiedzania turystom co dziennie. Wzgórze i dziedziniec zamkowy jest bezpłatny. Jeśli chcemy dostać się do wnętrza między innymi do komnat królewskich musimy wnieść drobną opłatę.

Smocza Jama

Za niewielką opłatą można wejść do jaskini, którą według legend zamieszkiwał przed wieloma laty Smok Wawelski, stąd też i nazwa tego miejsca – Smocza Jama. Co więcej jest to jaskinia jurajska, w której można zobaczyć krasowe formy skałek, bardzo chętnie odwiedzana przez turystów.

Główne atrakcje Krakowa – Smok Wawelski

Pomnik smoka ziejącego ogniem można zobaczyć na bulwarach nadwiślańskich, pod Wzgórzem Wawelskim. Jest to wspaniała atrakcja szczególnie dla dzieci. Smok nawiązuje do legendy o smoku, który zamieszkiwał pobliską jamę. Obok smoka stanęła także  od niedawna i owieczka.

 

JurajskiKlimat poleca, przeczytaj również:

Dlaczego Katedrę Wawelską odwiedza tak wiele turystów?

Jak witaminy D3 i K2 wpływają na organizm?

 

Miłego zwiedzania!

Jurajski Klimat