Kierowco włącz myślenie

Kierowco włącz myślenie

KIEROWCO! WŁĄCZ MYŚLENIE I ZDEJMIJ NOGĘ Z GAZU!

Kierowco włącz myślenie. Jak wynika z policyjnych analiz, prędkość jest jednym z głównych czynników mających wpływ na tragiczne skutki zdarzeń drogowych. W 2020 roku na terenie powiatu i miasta Częstochowy doszło do 68 wypadków drogowych spowodowanych przez nadmierną prędkość, w których śmierć poniosło 9 osób. W tym roku na terenie powiatu częstochowskiego doszło do 169 zdarzeń spowodowanych niedostosowaniem prędkości do warunków panujących na drodze, w których 14 osób zostało rannych. 16 kwietnia obchodzimy Europejski Dzień Kontroli Prędkości, dlatego apelujemy – Kierowco! Zdejmij nogę z gazu! 

Od stycznia na drogach miasta i powiatu częstochowskiego zginęło już 5 osób, a 56 zostało rannych. Z pozoru to tylko liczby, ale pamiętajmy, że za każdą z nich kryje się ludzkie życie i niewyobrażalna tragedia rodziny oraz najbliższych. Pamiętajmy o wspólnym bezpieczeństwie. Na drogach jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za swoje życie, ale również życie innych uczestników ruchu. Kierujmy się rozsądkiem, ostrożnością, wzajemnym szacunkiem, zasadą ograniczonego zaufania, i pamiętajmy, że pośpiech i brawura na drodze wciąż zbiera śmiertelne żniwo.

Kierowco!

  • Przekraczając dozwoloną prędkość ryzykujesz nie tylko utratą prawa jazdy, ale przede wszystkim życiem!
  • W warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza (opady deszczu, mgła) dostosuj prędkość do panujących warunków na drodze. Na mokrej nawierzchni zmniejsza się przyczepność opon, a razem z nią nasze bezpieczeństwo. Również widoczność ulega pogorszeniu.
  • Zwracaj uwagę na znaki drogowe i przestrzegaj obowiązujących przepisów.
  • Jedź z prędkością, umożliwiającą panowanie nad pojazdem.
  • Zachowuj bezpieczny odstęp od poprzedzających samochodów.
  • Jedź ostrożnie i bądź skoncentrowany na tym, co dzieje się na drodze. Nie korzystaj podczas jazdy z telefonu komórkowego i innych urządzeń, wymagających twojej uwagi.
  • Dla własnego bezpieczeństwa kieruj się wyobraźnią i zasadą ograniczonego zaufania oraz ostrożności.

Bądźcie rozsądni i bezpieczni każdego dnia!

 

JurajskiKlimat poleca, przeczytaj również:

Dlaczego Katedrę Wawelską odwiedza tak wiele turystów?

Jaki jest fenomen witaminy D3 i K2?

 

Źródło:

https://czestochowa.policja.gov.pl/