Kolejarz-Jura Częstochowa podsumował trudny sezon.

Kolejarz-Jura Częstochowa podsumował trudny sezon.

Reprezentanci Kolejarza-Jura Częstochowa mimo ciężkiego sezonu spowodowanego pandemią koronawirusa z powodzeniem startowali w tym roku w wielu wyścigów rangi mistrzowskiej.

– Staraliśmy się w 100 proc. wykorzystać wszystkie nadarzające się okazje do reprezentowania naszych barw – mówi Kacper Gronkiewicz, zawodnik Kolejarza-Jura Częstochowa.

Częstochowscy kolarze wywalczyli w tym roku trzy medale Mistrzostw Polski. Srebro zdobył Oskar Rybak w wyścigu jazdy indywidualnej na czas w kategorii żaków. Wśród juniorów brązowy medal w kryterium ulicznym wywalczył Mateusz Bylica. Na najniższym podium w Górskich Mistrzostwach Polski w gronie juniorek młodszych stanęła z kolei Marta Marek.

Kolarze częstochowskiego Kolejarza dołożyli także 14 medali Mistrzostw Śląska, w tym osiem złotych. Wśród klubów z województwa śląskiego zajęli drugie miejsce, z tą samą ilością punktów co zwycięzca.

– Oczywiście wielkie gratulacje należą się wszystkim naszym zawodnikom, którzy ciężko pracowali przez cały sezon i dzielnie walczyli na kolarskich trasach, a nie zawsze najważniejsze były wyniki, tylko chęci i zaangażowanie – twierdzi Grzegorz Gronkiewicz, prezes Kolejarza-Jura Częstochowa. – W tym roku mogliśmy uczestniczyć w „Programie Klub” prowadzonym przez Ministerstwo Sportu, co w dużym stopniu przyczyniło się do osiąganych sukcesów sportowych jak i polepszeniu funkcjonowania naszego klubu. Dziękujemy także wszystkim sponsorom i władzom miasta za nieocenioną pomoc w trakcie trwania sezonu.

 

Źródło:

Kolejarz-Jura Częstochowa