Konkurs dla dzieci organizowany przez Muzeum w Częstochowie

Konkurs dla dzieci organizowany przez Muzeum w Częstochowie
Muzeum Częstochowskie ogłasza konkurs dla dzieci na najpiękniejszą marzannę, celem jest przybliżenie kultury ludowej. Konkurs  skierowany jest  dla przedszkoli/szkol podstawowych, oraz świetlic.
Konkurs „Muzeum odwołuje zimę” ma charakter otwarty, jest skierowany do grup zorganizowanych – przedszkolnych, klas 1-3 szkół podstawowych oraz do świetlic środowiskowych.
Jego celem jest przybliżenie kultury regionalnej i zwyczajów związanych z pożegnaniem zimy, zainteresowanie kulturą ludową; rozwój talentów artystycznych oraz pobudzanie wyobraźni, kreatywności, a także kształtowanie umiejętności pracy w grupach i odpowiedzialności za wspólne działania.
Celem konkursu jest wybór najpiękniejszej marzanny. Prace konkursowe – kukły marzanny powinny być dostarczone do Ratusza (al. NMP 45), od 15 do 18 marca, w godzinach od 9.00 do 14.00.
Kryteria oceny marzanny to ogólne wrażenie artystyczne, nawiązanie do tradycji ludowych, pomysłowość, staranność i samodzielność wykonania. Prace powinny być wykonane z surowców naturalnych, biodegradowalnych.
Wszystkie będą prezentowane od 20 marca do 2 kwietnia w Ratuszu.
Więcej informacji i regulamin konkursu można znaleźć tutaj
Źródło:
Muzeum Częstochowskie