Konkurs dla przedszkolaków

Konkurs dla przedszkolaków
NIEZWYKŁY KONKURS DLA PRZEDSZKOLAKÓW ZAINTERESOWAŁ TVN

Konkurs dla przedszkolaków . W Miejskim Przedszkolu nr 16 pojawiła się ekipa porannego programu ,,Dzień Dobry TVN”. Okazją do odwiedzin był konkurs ,,Żywe obrazy”, mający rozbudzić w maluchach zainteresowanie sztuką.  

Konkurs dla przedszkolaków . Podczas wejścia ,,na żywo” w czwartek, 22 kwietnia, o konkursie opowiadały przed kamerami jego inicjatorki wraz z dwójką przedszkolaków.

Do zabawy zaproszono i dzieciaki i rodziców. Zadanie polegało na stworzeniu „żywego obrazu” na podstawie wybranego dzieła malarstwa sztuki światowej – a zatem jego odwzorowanie poprzez wykonanie zdjęcia jak najdokładniej odtwarzającego oryginał. Była więc okazja, aby i duzi i mali wykazali się kreatywnością – i tak się też stało.

Konkurs był elementem ogólnopolskiego projektu „Zabawy ze sztuką”, w którym bierze udział Miejskie Przedszkole nr 16.

Od kilku lat częstochowska placówka stara się rozbudzić w dzieciach zainteresowanie szeroko rozumianą sztuką poprzez szereg akcji, przedsięwzięć, jak również współpracę z muzykami – filharmonikami – czy aktorami teatralnymi.

Od roku przedszkole – z wiadomych względów – nie może zapraszać do swojej siedziby twórców, więc propaguje sztukę w inny sposób – choćby poprzez takie niecodzienne ,,lekcje sztuki”, które pewnie na długo zostaną we wspomnieniach dzieci.  I na zdjęciach, które można obejrzeć poniżej.

na podst. informacji przesłanej przez MP nr 16

u góry: jedna z konkursowych prac

poniżej: wizyta reporterów w przedszkolu i kilka konkursowych prac

(zdjęcia udostępnione przez Miejskie Przedszkole nr 16)

 

JurajskiKlimat poleca, przeczytaj również:

Dlaczego Katedrę Wawelską odwiedza tak wiele turystów?

Jaki jest fenomen witaminy D3 i K2?

 

Źródło:

UM Częstochowy