Kraków dla dzieci

Kraków dla dzieci

Jakie atrakcje dla dzieci kryje w sobie Kraków?

Jeśli wybierasz się na wycieczkę do Krakowa z dziećmi, uwzględnij też fakt, że twoje pociechy mogą się szybko nudzić. Jakie atrakcje Kraków dla dzieci . Właśnie z myślą o nich powstało w Krakowie wiele atrakcji, by wycieczka, z pozoru nudna dla dziecka okazała się wspaniałą, niezapomnianą przygodą.

Historyland – Kraków dla dzieci

Jest to niezwykłe miejsce, a właściwie wystawa zbudowana z klocków Lego. Dotyczy ona przede wszystkim historii Polski, w tym także tej związanej z Krakowem. Niesamowicie zjawiskowe ułożenie klocków, przedstawia między innymi osadę w Biskupinie, bitwę pod Grunwaldem, czy bitwę morską pod Oliwą razem ze specjalnymi dodatkowymi efektami. Można samemu spróbować zagrać hejnał mariacki, czy zobaczyć Jasną Górę z lotu ptaka.

Kraków dla dzieci – Smok wawelski

Nie sposób będąc w Krakowie ze swoim dzieckiem nie odwiedzić smoczej jamy czy zobaczyć smoka ziejącego ogniem. Opowieść przewodnika o smoku, który niegdyś zamieszkiwał smoczą jamę na pewno zainteresuje wasze pociechy.

Mury krakowskiego zamku

Jeśli wasze maluchy chcą poczuć się jak rycerze, Kraków oferuje wspaniałą możliwość zobaczenia murów obronnych Krakowa i Barbakan.

Zabytkowy Krakowski Rynek

Oprócz tego, że można posłuchać tutaj hejnału mariackiego, sprawdźcie koniecznie, czy trębacz wam pomachał, bowiem przynosi to szczęście! Zaglądnijcie do najstarszego supermarketu w mieście. Jeśli interesuje was jak wyglądał krakowski rynek 500 lat temu, koniecznie zajrzyjcie do Podziemia Rynku. Znajduje się tam wspaniała wystawa, razem z pradawnymi zabawkami czy przedmiotami codziennego użytku.

Muzeum Obwarzanka

Warto, przyjeżdżając do Krakowa wstąpić do muzeum i skosztować jeszcze ciepłych obwarzanków. Jak głoszą legendy, królowa Jadwiga w czasach średniowiecza uwielbiała jeść obwarzanki. Odbywają się tutaj co jakiś czas także warsztaty kulinarne.

Restauracja inspirowana Harrym Potterem

W samym centrum Krakowa, przy ul. Grodzkiej w piwnicy powstała restauracja zrzeszająca fanów tego książkowego czarodzieja. Wewnątrz można skosztować czarodziejskich wypieków, wypić Kremowe Piwo lub czekoladę Madame Rosmerty. W ofercie restauracja proponuje też kawę, herbatę oraz desery. Dodatkową atrakcją jest czarodziejski sklepik z przeróżnymi przedmiotami.

 

JurajskiKlimat poleca, przeczytaj również:

https://jurajskiklimat.pl/8-najbardziej-romantycznych-zakatkow-krakowa/

https://jurajskiklimat.pl/jakie-atrakcje-dla-dzieci-kryje-w-sobie-krakow/

 

Miłego zwiedzania!

Jurajski Klimat