Kraków wielowiekowa historia

Kraków wielowiekowa historia

Wielowiekowa historia KRAKOWA

To właśnie w Krakowie przed wieloma wiekami żyli wielcy Polscy królowie. Stąd pochodzą także wybitne osoby – malarze czy poeci. Kraków więc ma wielowiekową tradycję i historię. Ta dawna stolica Polski zwłaszcza w średniowieczu tętniła życiem.

Kraków to miasto słynące z zabytkowych miejsc oraz zakątków ciekawych pod względem architektonicznym ale też historycznym. Położony jest w Małopolsce, na południu Polski. Łatwo dojechać do niego zarówno autem ale też pociągiem. Do Krakowa zjeżdżają się turyści z całego świata. Jest to jedno z najpiękniejszych miejsc w całej Polsce. Najlepiej wybrać się do niego latem. Miasto to pięknie prezentuje się w słońcu, zaś nocą, światła lamp dodają niesamowitego uroku temu niezwykłemu miejscu. Zimą jest tutaj mniej turystów, co za tym idzie jest ciszej, spokojniej, a całe miasto przykryte jest jakby puchową kołderką.

Niezwykle cenna dla turystów jest trasa zwana Drogą Królewską. Poruszając się po niej można dojść od Barbakanu na Rynek a następnie na Wawel.

W powrocie nie omińmy ulicy Kanonicznej, która jest bardzo urokliwym zakątkiem. Co ważne, w 1978 roku Stare Miasto Krakowa wraz z Wawelem, Kazimierzem i Stradomiem znalazło się na liście światowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO.

W Krakowie rozpoczynają się szlaki: Orlich Gniazd , “Wesela’ Wyspiańskiego , Twardowskiego , Bielański , Dwóch Kopców.

 

Miłego zwiedzania!

Jurajski Klimat