Lech Poznań 3-3 Raków Częstochowa

Lech Poznań 3-3 Raków Częstochowa

Mecz pomiędzy Lech Poznań a Raków Częstochowa, rozegrany dnia 22 listopada 2020, zakończył się wynikiem 3-3.

JAK PADŁY BRAMKI?

0:1 (16′) – Oskar Zawada zgrywa piłkę głową do Marcina Cebuli. Ten zagrywa piłkę między nogami Lubomira Satki, a sytuację jeden na jeden z bramkarzem z zimną krwią wykorzystuje Ivi Lopez.
0:2 (31′) – Lopez rzuca piłkę na prawo. Tam jest Marcin Cebula, który zagrywa futbolówkę wzdłuż bramki. Akcję skutecznym strzałem do siatki zamyka Oskar Zawada.
1:2 (33′) – Szybka odpowiedź Lecha! Michał Skóraś dośrodkowuje piłkę w pole karne, a precyzyjnym strzałem z pierwszej piłki do siatki posyła ją Mikael Ishak.
2:2 (48′) – Rzut karny dla Lecha za zagranie piłki ręką przez Maciej Wilusza. Do piłki podszedł Jakub Moder i posłał piłkę do bramki. Jakub Szumski był bliski obrony – piłka otarła się o jego rękawice.
3:2 (51′) – Dani Ramirez! Hiszpan przejął bezpańską piłkę i ruszył z nią w pole karne. Fran Tudor był blisko, ale nie doskoczył do rywala. Ramirez podciągnął, przymierzył i uderzył w okienko bramki gości.
3:3 (90′) – Co za wejście Daniela Szelągowskiego! 18-latek ruszył z piłką w okolicach linii środkowej i pognał z nią w kierunku bramki. Uciekł Tymoteuszowi Puchaczowi, ograł dwóch innych rywali i wreszcie fantastycznym strzałem posłał futbolówkę do bramki. Wspaniałe otwarcie wielkiej (oby!) kariery.  Daniela Szelągowskiego. Pomocnik Rakowa niedawno świętował 18. urodziny, a teraz zdobył gola, którego szybko nie zapomni. Był już doliczony czas gry, gdy Szelągowski postanowił ruszyć z piłką na bramkę rywala.

Po 10 kolejce Rakow Czestochowa zajmuje 2 miejsce w tabeli, traci 1 punkt do Leglii Warszawa