Liczba zarażonych wzrasta

Liczba zarażonych wzrasta

Liczba zarażonych wzrasta

Lekarze niepokoją się – zarażonych jest coraz więcej osób, a wolnych miejsc w szpitalach jest coraz mniej. Brakuje szczególnie respiratorów, które są niezbędne w walce przeciwko wirusowi i wyzdrowieniu pacjenta.

Jak uspokajał pan minister zdrowia – rząd zrobi wszystko, by miejsc dla chorych nie zabrakło. Niestety liczba zakażonych osób ciągle wzrasta szczególnie w województwie śląskim. Władze apelują, by nosić maseczki w miejscach publicznych, często dezynfekować ręce i zachować odstęp na przykład stojąc w kolejce.

Jak obiecał pan minister – system przyjmowania pacjentów z korona wirusem będzie sprawniejszy, przez co możliwe, że szybciej chorzy dojdą do zdrowia, a przy tym zmniejszy się ryzyko, że inne osoby również się zarażą.

Powstanie jedna linia, w której lekarze będą mogli dostać informację, gdzie przewieźć pacjentów już zakażonych do możliwe jak najbliższego szpitala, w którym są wolne miejsca specjalnie przygotowane do walki z pandemią. Dotyczy to szczególnie lekarzy z izby przyjęć czy SOR-ów. Chorych niestety z dnia na dzień przybywa i jest ich coraz więcej.

 

JurajskiKlimat poleca, przeczytaj również:

Dlaczego Katedrę Wawelską odwiedza tak wiele turystów?

Jak witaminy D3 i K2 wpływają na organizm?

 

Miłego zwiedzania!

Jurajski Klimat