Mistrz Angielskiej Ortografii z Żarek.

Mistrz Angielskiej Ortografii z Żarek.

Mistrz Angielskiej Ortografii z Żarek.

Podsumowując uczniowie Szkoły Podstawowej w Żarkach stanęli na podium V edycji Regionalnego Konkursu Angielskiej Ortografii Spelling Quiz 2021. W rezultacie Filip Jastrzębski z klasy VIIIa został mistrzem w kategorii Junior. Bezsprzecznie drugie miejsce zajęła Oliwia Kotowicz z klasy VIIIb. Opiekun laureatów nauczycielka j. angielskiego  Agnieszka Ratmam. Oczywiście serdecznie gratulujemy!

Reasumując konkurs odbywał się w V Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Dlatego ze względu na sytuację epidemiczną laureaci  zostali wybrani na podstawie prac nadsyłanych do I etapu. W rezultacie uczestnicy dostali zadanie napisanie wiersza pod tytułem „Spelling”.

Bezsprzecznie komisja  oceniając nadesłane prace zwracała uwagę na pomysł, kreatywność i logiczność wypowiedzi. Konsul ds. Prasy i Kultury Amy Steinmann z Konsulatu Generalnego USA w Krakowie oceniła, pod względem poprawności językowej i stylistycznej,  nadesłane prace były bez zarzutu , zasłużyły na wyróżnienie. Decyzja, o wyborze najlepszego wiersza była bardzo trudna. Tym bardziej zatem cieszą nagrody dla uczniów żareckiej Szkoły Podstawowej

Zródło:

UMiG Żarki

https://www.umigzarki.pl