Muzeum Częstochowskie – wznawia działalność.

Muzeum Częstochowskie – wznawia działalność.

WZNOWIENIE DZIAŁALNOŚCI INSTYTUCJI KULTURY

Muzeum Częstochowskie – wznawia działalność.  W związku ze stopniowym luzowaniem obostrzeń już po długim weekendzie wznowi działalność część miejskich instytucji kultury. Pozostałe powinny zacząć działać pod koniec maja. 
Muzeum Częstochowskie
Muzeum Częstochowskie – wznawia działalność. Od 4 maja Muzeum Częstochowskie czynne będzie dla zwiedzających we wtorki, środy, czwartki od godz. 11.30 do 17.00; w piątki, soboty i niedziele od godz. 11.30 do 17.30; w poniedziałki – nieczynne.  Ostatnie wejście dla zwiedzających na 30 minut przed zamknięciem obiektu. Rezerwat Archeologiczny będzie czynny tylko w każdą trzecią sobotę i niedzielę miesiąca.
Muzeum Częstochowskie udostępni wystawy stałe i czasowe w: Ratuszu (pl. Biegańskiego), Galerii Dobrej Sztuki (al. NMP 47),  Pawilonie Wystawowym w Parku im. Stanisława Staszica, Muzeum Górnictwa Rud Żelaza w Parku im. Stanisława Staszica, Rezerwacie Archeologicznym (ul. Łukasińskiego 20),  Muzeum Żydów Częstochowian (ul. Katedralna 8), Domu Poezji – Muzeum Haliny Poświatowskiej (ul. Jasnogórska 23).
Ekspozycje zostaną udostępnione do zwiedzania z zachowaniem reżimu sanitarnego:
• zakrywanie nosa i ust,
• korzystanie z płynów dezynfekujących do rąk udostępnionych przy wejściach do obiektów,
• zachowanie dystansu co najmniej 1,5 m od innych osób (nakaz nie obowiązuje rodzin oraz osób wspólnie gospodarujących)
• limitowanie osób przebywających jednocześnie na ekspozycjach (max 1 osoba/15 m2),
• wykorzystywanie multimediów i innych urządzeń aktywowanych dotykiem wyłącznie z zachowaniem reżimu sanitarnego,
• korzystanie z szatni wyłącznie z zachowaniem reżimu sanitarnego.
Jurajskiklimat

Niezapomniane atrakcje, sprawdzone noclegi, skarby natury i kultury zebrane w jednym miejscu! Jurajskiklimat.pl to lokalny serwis internetowy poświęcony Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i całemu jej bogactwu ukrytemu w jaskiniach i grotach, w XIV-wiecznych warowniach czy na szczytach Skałek. Podpowiadamy, co warto zobaczyć na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, jakie noclegi wybrać oraz jakie interesujące atrakcje na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej zwiedzić. Portal to doskonały przewodnik po szlakach turystycznych, imprezach poświęconych Jurze oraz ciekawostkom z regionu. Jesteśmy zawsze na czasie, z nową porcją newsów na temat tej wspaniałej części Polski.

 

JurajskiKlimat poleca, przeczytaj również:

Dlaczego Katedrę Wawelską odwiedza tak wiele turystów?

Jaki jest fenomen witaminy D3 i K2?

 

Źródło:

UM Częstochowy