Nagrody Miasta dla Twórców i Popularyzatorów kultury.

Nagrody Miasta dla Twórców i Popularyzatorów kultury.
NAGRODY MIASTA DLA TWÓRCÓW I POPULARYZATORÓW KULTURY – NABÓR WNIOSKÓW TRWA

Można je składać do 30 czerwca. Nagrody mogą być przyznane osobom fizycznym mieszkającym w Częstochowie lub osobom prawnym i innym podmiotom mającym siedzibę na terenie naszego miasta.

Nagrody Miasta dla Twórców i Popularyzatorów kultury. Wydział Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta przypomina, że trwa nabór wniosków do kolejnej edycji Nagród Miasta Częstochowy w dziedzinie kultury.

Nagrody mogą być przyznane:

•    osobom fizycznym mieszkającym w Częstochowie,
•    osobom prawnym i innym podmiotom, mającym siedzibę na terenie Częstochowy.

Nagrody Miasta dla Twórców i Popularyzatorów kultury – Propozycje kandydatów do nagrody za rok 2021 mogą składać:

•    Prezydent Miasta,
•    Przewodniczący Rady Miasta,
•    instytucje kultury,
•    rady dzielnic,
•    organizacje pozarządowe o charakterze społeczno – kulturalnym,
•    uczelnie wyższe oraz placówki oświatowe,
•    związki i środowiska twórcze,
•    agencje artystyczne i wydawnictwa,
•    redakcje prasy, radia i telewizji.

Pisemne wnioski zawierające: dane osobowe kandydata do nagrody, dane o dorobku twórczym lub artystycznym, wskazanie, za jakie osiągnięcie nagroda ma być przyznana oraz uzasadnienie wyboru kandydatury składać należy w Kancelarii Urzędu Miasta pok. 3, ul. Śląska 11/13, w terminie do 30 czerwca 2021 roku.

Nagrody Miasta Częstochowy przyznawane są raz w roku za szczególne osiągnięcia w twórczości artystycznej, promocji i ochronie kultury w następujących dziedzinach: literatura i historia, muzyka i taniec, sztuki plastyczne, teatr i film, ochrona i promocja kultury. Nagrody mogą być przyznane na podstawie oceny całokształtu działalności lub za osiągnięcie o istotnym znaczeniu w okresie roku poprzedzającego przyznanie nagrody. Nagroda za całokształt działalności może być przyznana tej samej osobie tylko jeden raz.

Szczegółowe informacje w sprawie nagród oraz druki wniosków dostępne w Poradniku Interesanta na stronie http://www.czestochowa.pl

zdjęcie umowne/ źródło: https://pixabay.com/pl/photos/sztuka-akwarele-sztuka-i-rzemios%C5%82o-1851483/

Jurajskiklimat

Niezapomniane atrakcje, sprawdzone noclegi, skarby natury i kultury zebrane w jednym miejscu! Jurajskiklimat.pl to lokalny serwis internetowy poświęcony Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i całemu jej bogactwu ukrytemu w jaskiniach i grotach, w XIV-wiecznych warowniach czy na szczytach Skałek. Podpowiadamy, co warto zobaczyć na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, jakie noclegi wybrać oraz jakie interesujące atrakcje na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej zwiedzić. Portal to doskonały przewodnik po szlakach turystycznych, imprezach poświęconych Jurze oraz ciekawostkom z regionu. Jesteśmy zawsze na czasie, z nową porcją newsów na temat tej wspaniałej części Polski.

 

JurajskiKlimat poleca, przeczytaj również:

Dlaczego Katedrę Wawelską odwiedza tak wiele turystów?

Jaki jest fenomen witaminy D3 i K2?

 

Źródło:

UM Częstochowy