NAPADALI NA PLACÓWKI BANKOWE I POCZTOWE W CZĘSTOCHOWIE. DO SĄDU TRAFIŁ AKT OSKARŻENIA

NAPADALI NA PLACÓWKI BANKOWE I POCZTOWE W CZĘSTOCHOWIE. DO SĄDU TRAFIŁ AKT OSKARŻENIA
Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko 6 mężczyznom, którzy napadali na placówki bankowe i pocztowe oraz dokonali kradzieży bankomatu. W czerwcu zostali zatrzymani na gorącym uczynku przez kryminalnych z Częstochowy. Sprawcom grozi do 12 lat więzienia.

W śledztwie prowadzonym pod nadzorem prokuratora ustalono, że 26 czerwca 2020 roku około godz.13.00 do placówki bankowej, znajdującej się w Częstochowie na Północy weszło dwóch zamaskowanych mężczyzn. Napastnicy, trzymając w dłoniach siekierę i pistolet, zażądali wydania pieniędzy. W tym czasie w placówce przebywało dwóch pracowników, którzy używając krzeseł podjęli obronę przed sprawcami. W wyniku zdecydowanej postawy pokrzywdzonych mężczyźni uciekli nie robiąc nikomu krzywdy. Napastnicy próbowali zbiec zaparkowanym w pobliżu samochodem, w którym czekał trzeci sprawca. Policjanci z wydziału kryminalnego w Częstochowie już klilka minut po zdarzeniu zatrzymali sprawców.

W toku dalszego śledztwa uzyskano dowody wskazujące, że sprawcy dopuścili się w przeszłości także innych przestępstw: w kwietniu i w maju napadli na placówkę bankową i dwie placówki pocztowe w Częstochowie i na terenie powiatu pajęczańskiego. Na początku sierpnia 2015 roku usiłowali ukraść bankomat. Przypięli do bankomatu liny i używając samochodu próbowali go wyrwać. Sprawcy nie osiągnęli jednak zamierzonego celu z powodu zerwania się liny.
To jednak nie zniechęciło zdesperowanych przestępców. Dwa tygodnie później udało im się ukraść bankomat, w którym znajdowały się pieniądze w kwocie około 400.000 zł. Sprawcy wyrwali bankomat z podłoża, posługując się linami i skradzionym samochodem dostawczym, który następnie spalili na terenie powiatu częstochowskiego.

Oskarżeni mężczyźni to mieszkańcy Częstochowy i okolic w wieku od 30 do 43 lat. Większość z nich była w przeszłości karana. Za popełnione przestępstwa grozi im teraz do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Zrodlo

http://czestochowa.slaska.policja.gov.pl/