Od soboty nieczynna Miejska biblioteka i instytucje kultury

Od soboty nieczynna Miejska biblioteka i instytucje kultury

OD JUTRA NIECZYNNA MIEJSKA BIBLIOTEKA I INSTYTUCJE KULTURY

Podsumowując od  soboty nieczynna Miejska biblioteka i instytucje kultury. W sobotę, 20 marca obowiązują nowe obostrzenia epidemiczne, które obejmują również zawieszenie działalności instytucji kultury. W Częstochowie nieczynna będzie m.in. Biblioteka Publiczna im. dr. W. Biegańskiego, Muzeum Częstochowskie, Miejska Galeria Sztuki.

Ze względów bezpieczeństwa od soboty nieczynna Miejska biblioteka i instytucje kultury

oraz z powodu wzrostu zachorowań w Częstochowie, a także w trosce o zdrowie czytelniczek i czytelników Biblioteka Główna oraz filie biblioteczne będą nieczynne od soboty, 20 marca 2021 r. do odwołania.

Od jutra nie będą więc realizowane zamówienia oraz zwroty książek.

Od soboty nieczynna Miejska biblioteka i instytucje kultury Aktualne wypożyczenia zostaną przedłużone o 30 dni, a kary za niezwrócone w tym czasie zbiory nie będą naliczane.
Rezerwacje miejsc w Czytelni Głównej w tym terminie zostają anulowane, a przyjmowanie nowych – zawieszone do odwołania.

Od soboty nieczynna będzie także

  • Filharmonia CzęstochowskaMiejska Galeria Sztuki
  • Teatr im. Adama Mickiewicza. Dziś jeszcze dwa spektakle „CUDOWNEJ TERAPII”. Bilety można kupić tutaj:

Od 20 marca do 9 kwietnia dla zwiedzających będzie nieczynne Muzeum Częstochowskie.

Odwołane są również wszystkie wydarzenia z udziałem publiczności zaplanowane w tym okresie. O wszelkich zmianach dotyczących udostępniania ekspozycji i obiektów Muzeum będzie informować na bieżąco na stronie internetowej www.muzeumczestochowa.pl i portalu społecznościowym FB.
Muzeum będzie kontynuować działalność online.

Zgodnie z decyzją rządu od 20 marca do 9 kwietnia nieczynne będzie również kino studyjne OKF Iluzja.

Ale przypominamy, że funkcjonuje w ,,wirtualnej sali” – na platformie www.mojeekino.pl
Na platformę można wejść poprzez stronę www.okf.czest.pl lub z poziomu strony www.mojeekino.pl
Pracownicy częstochowskiego kina będą wdzięczni, jeśli – po wyborze filmu – widzowie zaznaczą kino studyjne OKF Iluzja.
MOJEeKINO.PL to serwis z bogatą ofertą najlepszych filmów arthousowych. Proponuje znakomite filmy, głośne festiwale, spotkania, warsztaty. Repertuar jest ciągle aktualizowany, każdy znajdzie coś dla siebie, bo są tam m.in. filmy dla dzieci, ale i filmy skłaniające do refleksji.
Filmy można oglądać na komputerze, tablecie albo telefonie. Najbliższa propozycja to m.in. przegląd MISTRZOWIE NIE UMIERAJĄ. JIM JARMUSCH, podczas którego będzie można obejrzeć cztery znakomite  obrazy: Tylko kochankowie przeżyją, Paterson, The limits of control i Gimme Danger.
Na platformie obecne jest również kino polskie, m.in. Kamerdyner, Plan B, Ikar. Legenda Mietka Kosza, 53 wojny, Kult.Film, Słodki koniec dnia, Eastern, Córka trenera, Jestem Rem i wiele innych.
Platforma przygotowała także specjalną ofertę dla dzieci, m.in. uwielbianą przez nie od dawna Basię, Wielką wyprawę Molly, Buiro Detektywistycznego Lessiego i Mai i sporo świetnych animacji.
Z kolei Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje, że w związku z wprowadzonymi od 20 marca nowymi obostrzeniami, w tym w dostępie do obiektów sportowych, piątek 19 marca jest ostatnim dniem funkcjonowania Sztucznego Lodowiska w sezonie 2020/2021.
JurajskiKlimat poleca, przeczytaj takze:
Zrodlo:
UM Czestochowy