ODDALI KREW, BY RATOWAĆ ŻYCIE

ODDALI KREW, BY RATOWAĆ ŻYCIE

ODDALI KREW, BY RATOWAĆ ŻYCIE

Częstochowska drogówka na co dzień dba o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Niejednokrotnie są świadkami poważnych wypadków drogowych, w których wiele osób zostaje rannych. W wielu przypadkach krew jest jedynym ratunkiem zagrożonego życia. Dlatego dzisiaj, w ramach akcji „Oddaj krew, Uratuj życie” policjanci w białych czapkach podzielili się cząstką siebie, oddając prawie 5 litrów tego drogocennego płynu.

O tym, jak dużą rolę odgrywa w życiu każdego z nas wiedzą wszyscy. Nie każdy jednak ma świadomość, że wciąż jej brakuje. Krew – bo o niej mowa, to najcenniejszy dar, jakim możemy się podzielić z drugim człowiekiem. Nigdy nie wiemy kiedy my lub nasi bliscy będziemy jej potrzebowali, dlatego zachęcamy do regularnego jej oddawania, bo stała rezerwa krwi to bezpieczeństwo nas wszystkich.

Policjanci z częstochowskiego ruchu drogowego stawili się dzisiaj przed mobilnym punktem poboru krwi, by podzielić się cząstką siebie. 10 policjantów na czele z Naczelnikiem – podkom. Sebastianem Tyrasem oddało łącznie prawie 5 litrów tego życiodajnego płynu w ramach akcji „Oddaj krew, Uratuj życie”, do której nominowani zostali przez drogówkę z Bielska-Białej.

Do udziału w wyzwaniu nominowali:

  • Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu
  • Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie

Na wykonanie zadania nominowani mają czas do końca roku.

Każdy z nas może pomóc innym oddając krew. To bezcenny lek, którego nie da się wyprodukować ani kupić. Zachęcamy do dzielenia się cząstką siebie – to nic nie kosztuje.

 

Źródło:

http://czestochowa.slaska.policja.gov.pl/ka7/informacje/wiadomosci/301429,Oddali-krew-by-ratowac-zycie.html