Opowieści o miłości.

Opowieści o miłości.

OPOWIEŚĆ O MIŁOŚCI

Opowieści o miłości.To tytuł sięgającego do czasów okupacji filmu o związku Krystyny Geisler i Bogdana Jastrzębskiego, jednego ze Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Premierowy seans obrazu w reż. Rafała Brylla odbędzie się 11 czerwca o godz. 18.30 w OKF ,,Iluzja”.

Bogdan Jastrzębski – później wyróżniony tytułem ,,Sprawiedliwy wśród Narodów Świata” – cofa się pamięcią do czasów II wojny światowej, kiedy podczas okupacji zakochał się w tej jedynej, na całe życie – Krystynie Geisler, Żydówce. Wspomina pierwsze randki i wspólnie spędzone chwile, dramat Żydów w częstochowskim getcie oraz próby, jakie podejmował, aby ocalić życie ukochanej.

Opowieści o miłości.Film otrzymał Nagrodę Publiczności na Festiwalu Filmowym o Totalitaryzmach ,,Echa Katynia” w kwietniu tego roku.

Pokaz premierowy odbędzie się w piątek, 11 czerwca, o godz.18.30 w Ośrodku Kultury Filmowej ,,Iluzja”. Będzie mu towarzyszyło spotkanie z reżyserem filmu Rafałem Bryllem, znawcą historii Częstochowy Juliuszem Sętowskim oraz przedstawicielem rodziny Jastrzębskich.

Film prezentowany będzie w ramach ,,Roku pamięci o ofiarach częstochowskiego getta”.

Kolejne dwa, popremierowe pokazy odbędą się 12 i 13 czerwca o godz. 15.15.

Wstęp na pokazy jest wolny, ale liczba miejsc – ograniczona.

 

Jurajskiklimat

Niezapomniane atrakcje, sprawdzone noclegi, skarby natury i kultury zebrane w jednym miejscu! Jurajskiklimat.pl to lokalny serwis internetowy poświęcony Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i całemu jej bogactwu ukrytemu w jaskiniach i grotach, w XIV-wiecznych warowniach czy na szczytach Skałek. Podpowiadamy, co warto zobaczyć na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, jakie noclegi wybrać oraz jakie interesujące atrakcje na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej zwiedzić. Portal to doskonały przewodnik po szlakach turystycznych, imprezach poświęconych Jurze oraz ciekawostkom z regionu. Jesteśmy zawsze na czasie, z nową porcją newsów na temat tej wspaniałej części Polski.

 

JurajskiKlimat poleca, przeczytaj również:

Dlaczego Katedrę Wawelską odwiedza tak wiele turystów?

Jaki jest fenomen witaminy D3 i K2?

 

Źródło:

UM Częstochowy