Otwarcie letniej pływalni w Częstochowie

Otwarcie letniej pływalni w Częstochowie

Otwarcie letniej pływalni w Częstochowie

MOSiR OTWIERA LETNIĄ PŁYWALNIĘ, PRZYGOTOWANIA DO OTWARCIA PARKU WODNEGO

Otwarcie letniej pływalni w Częstochowie. W sobotę 26 czerwca zacznie funkcjonowanie letnia pływalnia MOSiR przy ul. Dekabrystów. Ma być czynna do ostatniego weekendu sierpnia. Jednocześnie do otwarcia przygotowywany będzie Park Wodny Częstochowa, który rozpocznie działalność po zgłoszeniu gotowości technicznej i próbnym rozruchu.

Letnia pływalnia Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Częstochowie będzie czynna w okresie od 26 czerwca do 29 sierpnia, codziennie w godzinach 10 – 20. MOSiR administruje także plażą w Strefie Wypoczynku Adriatyk na terenie Parku Lisiniec.

Podsumowując – Dokładna data otwarcia nowego Parku Wodnego Częstochowa przy ul Dekabrystów uzależniona jest od zakończenia przygotowań technicznych i organizacyjnych. Chodzi bowiem o pierwsze uruchomienie nowego obiektu, a nie wznowienie funkcjonowania działającego już wcześniej Parku.
Dlatego najbliższy okres zostanie wykorzystany m.in. na sprawdzenie, regulację i kalibrację wszystkich urządzeń, w tym uruchomienie instalacji kogeneracji. Dlatego te procedury muszą zostać wykonane przez firmy zewnętrzne. Ponieważ zgłoszeniu gotowości technicznej, przed otwarciem, odbędzie się próbny rozruch Parku Wodnego z testowaniem wszystkich urządzeń.

Zakłada się, że inauguracja działalności Parku Wodnego nastąpi nie później niż tuż po zakończeniu sezonu na pływalni letniej.

Na zakończenie – Władze miasta planują, że inauguracji Parku będą towarzyszyć dodatkowe atrakcje dla mieszkanek i mieszkańców.

Jurajskiklimat

Niezapomniane atrakcje, sprawdzone noclegi, skarby natury i kultury zebrane w jednym miejscu! Jurajskiklimat.pl to lokalny serwis internetowy poświęcony Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i całemu jej bogactwu ukrytemu w jaskiniach i grotach, w XIV-wiecznych warowniach czy na szczytach Skałek. Podpowiadamy, co warto zobaczyć na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, jakie noclegi wybrać oraz jakie interesujące atrakcje na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej zwiedzić. Portal to doskonały przewodnik po szlakach turystycznych, imprezach poświęconych Jurze oraz ciekawostkom z regionu. Jesteśmy zawsze na czasie, z nową porcją newsów na temat tej wspaniałej części Polski.

 

JurajskiKlimat poleca, przeczytaj również:

Dlaczego Katedrę Wawelską odwiedza tak wiele turystów?

Jaki jest fenomen witaminy D3 i K2?

 

Źródło:

UM Częstochowy