Patronka Gminy Żarki.

Patronka Gminy Żarki.

Patronka Gminy Żarki.

Uroczystość ogłoszenia Matki Bożej Leśniowskiej Patronką przed Bogiem Gminy w  dniu 2 lipca 2021r. w Żarkach. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w imieniu oo. paulinów na czele z ojcem przeorem Jackiem Toborowiczem, ks. proboszcza Stanisława Kotyli oraz Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego.

Patronka Gminy Żarki. Program uroczystości:

2 lipca 2021r. (piątek)godz. 10.00

– procesyjne wyjście sprzed Urzędu Miasta i Gminy – przejście ul. Poprzeczną i Leśniowską

– przejście ul. Leśniowską z udziałem Księdza Arcybiskupa dr. Wacława Depo

godz. 11.00 – Uroczysta Msza Święta w Sanktuarium Leśniowskim pod przewodnictwem Metropolity Częstochowskiego Księdza Arcybiskupa doktora Wacława Depo

Kalendarium:
30 sierpnia 2018r.

– Uchwała Rady Miejskiej w Żarkach w sprawie wyrażenia woli ustanowienia Matki Bożej Leśniowskiej Patronką Gminy Żarki.

9 września 2019r. – wystąpienie  Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego Wacława Depo do Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

19 sierpnia 2020r. – Najświętsza Maryja Panna Leśniowska Patronką Gminy Żarki  – zatwierdzenie przez Kongregację ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

W dniu 4 lipca Odpust w Leśniowie.  Program:

godz. 11.00 – suma odpustowa pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Przybylskiego

 

Jurajskiklimat

Niezapomniane atrakcje, sprawdzone noclegi, skarby natury i kultury zebrane w jednym miejscu! Jurajskiklimat.pl to lokalny serwis internetowy poświęcony Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i całemu jej bogactwu ukrytemu w jaskiniach i grotach, w XIV-wiecznych warowniach czy na szczytach Skałek. Podpowiadamy, co warto zobaczyć na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, jakie noclegi wybrać oraz jakie interesujące atrakcje na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej zwiedzić. Portal to doskonały przewodnik po szlakach turystycznych, imprezach poświęconych Jurze oraz ciekawostkom z regionu. Jesteśmy zawsze na czasie, z nową porcją newsów na temat tej wspaniałej części Polski.

 

JurajskiKlimat poleca, przeczytaj również:

Dlaczego Katedrę Wawelską odwiedza tak wiele turystów?

Jaki jest fenomen witaminy D3 i K2?

 

Źródło:

Urząd Miasta i Gminy Zarki