Plany koncertowe FILHARMONII

Plany koncertowe FILHARMONII

NAJBLIŻSZE PLANY KONCERTOWE FILHARMONII

Najbliższe Plany koncertowe FILHARMONII na dziś, 18 marca, o godz. 19.00 w sali koncertowej będzie można posłuchać liryki chóralnej w wykonaniu Collegium Cantorum. W programie m.in. Joseph Haydn i Gabriel Fauré. Prawdopodobnie od soboty niestety kolejny lockdown – obejmie także instytucje kultury. Jeszcze w marcu Filharmonia ma dla nas koncertową premierę online.

 

Plany koncertowe FILHARMONII  – W dzisiejszym koncercie wystapi:

Reasumując w dzisiejszym koncercie ,,Barwy liryki chóralnej – Czwartkowy Wieczór z Chórem” wystąpi Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum pod dyrekcją Janusza Siadlaka Przy fortepianie zasiądzie Maciej Zagórski. Wieczór poprowadzi Mateusz Ciupka.
Usłyszymy:
  • wiedeńską klasykę Haydna,
  • niemiecki romantyzm Brahmsa,
  • francuską harmonię mistrza małych form Fauré’go
  • dekadentyzm jednego z największych twórców pieśni – Hugo Wolfa.

Program:

Niewątpliwie na program złożą się najpiękniejsze pieśni chóralne do słów wielkich europejskich poetów – m.in. J.W. Goethe’go i V. Hugo.Ceny biletów to 40 zł (normalny), 35 zł (ulgowy), 25 zł (UTW) – do nabycia w kasie i na stronie internetowej Filharmonii.Z kolei już w najbliższą niedzielę, 21 marca, o godz. 19.00 kolejne wydarzenie online na kanale YouTube Filharmonii, czyli żartobliwie zatytułowany ,,Koncert bardzo na dęte z okazji pierwszego dnia wiosny”.
Godnym uwagi  jest grupa instrumentów dętych naszej Orkiestry – pod batutą Adama Klocka – zagra 3 marsze wojskowe Beethovena, ,,Marsz turecki” Michaela Haydna, a także Mozartowską ,,Gran Partitę”, czyli Serenadę B-dur – składający się z siedmiu części, jeden z najdłuższych nie-wokalnych utworów genialnego klasyka. ,,Gran Partita” napisana jest na trzynaście instrumentów dętych – łączy charakterystyczne dla kameralistyki zestawianie indywidualnych barw instrumentów z dostojeństwem fragmentów tutti, cechujących z kolei symfonie…

Niezwykłość koncertu

Bezsprzecznie niezwykłość koncertu będzie polegać także na tym, że odbędzie się… w przeszklonym patio – a więc w części administracyjnej, na co dzień dostępnej tylko dla personelu Filharmonii.Oczywiście, dostęp do wszystkich koncertów na kanale YouTube Filharmonii Częstochowskiej jest bezpłatny.26 marca, o godz. 18.00, w sali koncertowej planowany by ,,Koncert dyplomantek i dyplomantów Zespołu Szkół Muzycznych im. M. J. Żebrowskiego” – coroczne wydarzenie, podczas którego najlepsze uczennice i uczniowie kończący szkołę muzyczną II stopnia mają okazję zaprezentować się w roli solistów z towarzyszeniem częstochowskich filharmoników.

Plany koncertowe FILHARMONII

Podsumowując o tym, kiedy i w jakiej formie ten koncert się odbędzie, Filharmonia Częstochowska będzie wkrótce informować – dlatego warto zaglądać na jej media społecznościowe i stronę internetową…

Na koniec  piątek, 19 marca – a więc jeszcze przed zaostrzeniem pandemicznych restrykcji – w gmachu przy ul. Wilsona ma odbyć się koncert aktora i piosenkarza Pawła Domagały. Filharmonia Częstochowska nie jest organizatorem tego koncertu – udostępnia jedynie salę.

Na zakończenie  planowane na sobotę, 27 marca, przedstawienia ,,Klimakterium” zostały już przeniesione na 15 maja.
A oto linki, pod którymi możemy znaleźć plany koncertowe FILHARMONII inajbardziej aktualne szczegóły propozycji Filharmonii Częstochowskiej:
Źródło:
UM Częstochowy