PODSUMOWANIE DŁUGIEGO WEEKENDU W CZĘSTOCHOWIE

PODSUMOWANIE DŁUGIEGO WEEKENDU W CZĘSTOCHOWIE
Za nami kolejny długi weekend. Na podstawie policyjnych danych można stwierdzić, że był on bezpieczny. Na drogach naszego miasta i powiatu nie doszło do żadnego zdarzenia, w którym byliby ranni lub zabici. Niestety pomimo policyjnych akcji i zaostrzonych kar, aż 8 osób wsiadło za kierownicę pod wpływem alkoholu. Pijani kierowcy muszą się teraz liczyć z konsekwencjami.

Za nami kolejny długi weekend. Na podstawie policyjnych danych można go uznać za bezpieczny

Od 31. grudnia 2020 roku do 4. stycznia 2021 roku na terenie miasta i powiatu częstochowskiego policjanci podjęli ponad 700 interwencji, z czego prawie 90 to były interwencje domowe. Ponadto doszło do 1 kradzieży z włamaniem, 1 kradzieży rozbójniczej i 2 rozbojów.

Na drogach miasta i powiatu doszło do 36 kolizji, nie odnotowano żadnego zdarzenia drogowego, w którym byłyby osoby ranne lub zabite.

Policjanci z Częstochowy zatrzymali 11 sprawców na gorącym uczynku przestępstwa oraz 6 osób poszukiwanych.

W ręce policjantów wpadło 8 kierowców, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą po spożyciu alkoholu. Wszyscy zatrzymani to mężczyźni w wieku od 23 do 45 lat. 3 z nich kierowało pojazdem mając prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, a 2 miało ponad 2,5 promila. Teraz grozi im wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów oraz do 2 lat pozbawienia wolności.

PAMIĘTAJ! Picie alkoholu:

  • zmniejsza szybkość reakcji
  • ogranicza pole widzenia
  • powoduje błędną ocenę odległości i szybkości,
  • powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację,
  • powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.

Jazda w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki są nieodwracalne.

Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o występującym zagrożeniu bezpieczeństwa na drodze, dzwoniąc pod numer telefonu 112 lub 997.

Zrodlo

http://czestochowa.slaska.policja.gov.pl/