Policjanci przejęli nielegalne wyroby

Policjanci przejęli nielegalne wyroby

POLICJANCI PRZEJĘLI NIELEGALNE WYROBY AKCYZOWE O WARTOŚCI PRAWIE 200 TYSIĘCY ZŁOTYCH

Policjanci przejęli nielegalne wyroby, policja zwalczająca przestępczość gospodarczą z Częstochowy zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który posiadał nielegalne papierosy i alkohol. Oficerowie z policji zabezpieczyli ponad 225 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy i nielegalne wyroby spirytusowe. Za paserstwo akcyzowe 42-latkowi grozi teraz wysoka grzywna, a nawet kara więzienia.

Dlatego policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą podejrzewali, że 42-letni mieszkaniec Częstochowy przewozi nielegalne wyroby akcyzowe. Gdy zatrzymali jego pojazd do kontroli, potwierdzili swoje przypuszczenia. W skodzie przewoził prawie 60 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania mundurowi znaleźli jeszcze ponad 165 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów i prawie 400 litrów alkoholu o stężeniu 90%.

Podsumowując mężczyzna usłyszał już zarzuty za paserstwo akcyzowe. Ze wstępnych wyliczeń wynika, że wartość uszczuplenia należności podatkowych na rzecz Skarbu Państwa mogła wynieść prawie 300 tysięcy złotych. Natomiast rynkowa wartość zabezpieczonych wyrobów tytoniowych i alkoholu to prawie 200 tysięcy złotych.

Mieszkańcowi Częstochowy grozi wysoka grzywna i do 3 lat więzienia. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Według informacji Europejskiego Urzędu Statystycznego (Eurostat) Polska jest wśród państw, których obywatele najrzadziej zgłaszali przestępstwa, przemoc lub wandalizm w swojej okolicy. “Niewątpliwie duża w tym zasługa służb odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku, zwłaszcza polskiej Policji”

Jurajskiklmat proponuje:

https://jurajskiklimat.pl/referat-komunikacji-zawiesza-przyjecia-interesantow/

Źródło: