POLICJANCI Z MIKOŁAJKOWĄ WIZYTĄ W DOMU ŻYCIA

POLICJANCI Z MIKOŁAJKOWĄ WIZYTĄ W DOMU ŻYCIA
Stróże prawa z Częstochowy zorganizowali zbiórkę zabawek i słodyczy dla podopiecznych przebywających w placówce opiekuńczo-terapeutycznej „Dom Życia” w Częstochowie. Mundurowi zebrali pokaźną ilość prezentów, które na polecenie Świętego Mikołaja już trafiły do dzieci. Zamiast reniferów, stróżom prawa towarzyszyły policyjne psy służbowe.

Profilaktycy z Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego częstochowskiej komendy, rozesłali do swoich kolegów informację o zbiórce słodyczy i zabawek dla dzieci przebywających w placówce opiekuńczo-terapeutycznej „Dom Życia” w Częstochowie. Na odzew mundurowych nie trzeba było długo czekać. Udało się zebrać sporą ilość artykułów, które dzisiaj mundurowi, zgodnie z poleceniem od Świętego Mikołaja, przekazali wychowankom placówki.

Dodatkową atrakcją dla najmłodszych była wizyta asp. sztab. Pawła Kowalczyka oraz asp. Tomasza Powązki, którzy wykonali pokaz tresury policyjnych psów służbowych „Kaira” i „Nagata”. Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie podinsp. Grażyna Dudek odpowiadała na szereg często niełatwych pytań dotyczących codziennej służby. Wyjaśniła  między innymi dlaczego nie ma reniferów w częstochowskim Zespole Konnym. Natomiast Naczelnik Wydziału Prewencji nadkom. Artur Włodarski opowiedział o tym jak zostać policjantem i dlaczego warto wybrać ten zawód.

Na zakończenie spotkania policjanci otrzymali podziękowania oraz gromkie brawa od dzieci. Uśmiech i radość najmłodszych były dla policjantów najpiękniejszym prezentem w tym dniu.

 

Zrodlo

http://czestochowa.slaska.policja.gov.pl/