Polsailing w Częstochowie.

Polsailing w Częstochowie.

POLSAILING W CZĘSTOCHOWIE

Nabór do Ogólnopolskiego Programu Edukacji Żeglarskiej PolSailing 2021 właśnie rusza online. Jak co roku, będzie okazja, aby poznać piękno i walory żeglarstwa.

Polsailing w Częstochowie. Ogólnopolski Program Edukacji Żeglarskiej PolSailing jest największym w kraju, kompleksowym programem wsparcia i popularyzacji tej dyscypliny realizowanym przez Polski Związek Żeglarski we współpracy z okręgowymi związkami żeglarskimi i klubami oraz przy udziale środków ministerialnych.

Polsailing w Częstochowie. Program adresowany jest do całych rodzin, nie tylko do dzieci i młodzieży. Obejmuje szkolenie teoretyczne, jak i praktyczną naukę żeglowania na szkoleniowych łódkach typu Optimist oraz deskach windsurfingowych – wszystko pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Trening na wodzie uzupełniony jest zajęciami na lądzie, takimi jak warsztaty, spotkania moderowane, gry sprawnościowe czy zabawy terenowe.

Podobnie jak w poprzednich latach, głównym partnerem programu jest Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Więcej informacji można znaleźć na stronie:
https://pya.org.pl/polski-zwiazek-zeglarski/news/rozpocznij-swoja-przygode-z-zeglarstwem-zapisz-sie-do-programu-polsailing

rejestracja uczestników:
https://www.polsailing.pl/polsailing-program

harmonogram zajęć:
https://www.polsailing.pl/czestochowa-optimist-48.html

informacja udostępniona przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Jurajskiklimat

Niezapomniane atrakcje, sprawdzone noclegi, skarby natury i kultury zebrane w jednym miejscu! Jurajskiklimat.pl to lokalny serwis internetowy poświęcony Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i całemu jej bogactwu ukrytemu w jaskiniach i grotach, w XIV-wiecznych warowniach czy na szczytach Skałek. Podpowiadamy, co warto zobaczyć na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, jakie noclegi wybrać oraz jakie interesujące atrakcje na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej zwiedzić. Portal to doskonały przewodnik po szlakach turystycznych, imprezach poświęconych Jurze oraz ciekawostkom z regionu. Jesteśmy zawsze na czasie, z nową porcją newsów na temat tej wspaniałej części Polski.

 

JurajskiKlimat poleca, przeczytaj również:

Dlaczego Katedrę Wawelską odwiedza tak wiele turystów?

Jaki jest fenomen witaminy D3 i K2?

 

Źródło:

UM Częstochowy