Pomogą w samopisie przy Jagiellończykach.

Pomogą w samopisie przy Jagiellończykach.

POMOGĄ W SAMOSPISIE – PRZY JAGIELLOŃCZYKACH

Trwa spis powszechny. Miejskie Biuro Spisowe w Częstochowie organizuje w czwartek kolejną plenerową akcję, w trakcie które będzie można skorzystać ze stanowisk do samospisu internetowego przy Centrum Handlowym Jagiellończycy.

 W czwartek (24 czerwca) mieszkanki i mieszkańcy, którzy do tej pory tego nie zrobili, będą mogli zrealizować obowiązek spisowy na przygotowanych specjalnie stanowiskach do samospisu internetowego w plenerze. Przedstawiciele Urzędu Miasta będą czekać na chętnych w godzinach od 10 do 14 przy Centrum Handlowym Jagiellończycy, w pobliżu mini ronda obok tzw. okrąglaka. W zeszłym tygodniu, w czasie podobnej akcji z takiej możliwości skorzystało ponad 70 osób.

Pomogą w samopisie przy Jagiellończykach. Można też ciągle korzystać ze stanowisk spisowych w głównym budynku Urzędu Miasta Częstochowy przy ul. Śląskiej – w godzinach pracy urzędu (są zlokalizowane przy punkcie informacyjnym w głównym holu UM).

Przypomnijmy, że Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 potrwa do 30 września 2021 r. Podstawową  metodą jest samospis internetowy. Odbywa się poprzez stronę spis.gov.pl za pośrednictwem formularza spisowego.

Dokonując samospisu należy wykazać wszystkie osoby, które w dniu 31.03.2021 r. o godzinie 24:00 mieszkały pod danym adresem. Wszystkie dodane i prawidłowo spisane osoby są zwolnione z obowiązku samospisu. Oznacza to, że osoby te nie muszą samodzielnie logować się do aplikacji spisowej, aby dokonać samospisu.

Spisanie się przez internet daje możliwość wzięcia udziału w loterii i wygrania atrakcyjnych nagród. Wchodząc na stronę www.spis.gov.pl można spisać się w dogodnej dla siebie chwili i pobrać unikatowy kod uprawniający do udziału w loterii. Można zgłosić go na stronie loteria.spis.gov.pl. Przyjmowanie zgłoszeń do loterii trwa do 7 lipca 2021 r.

Jeżeli nie możemy spisać się we własnym zakresie, można zadzwonić na infolinię: 22 279 99 99 i spisać się przez telefon lub – tak jak wyżej wskazujemy – odwiedzić najbliższy urząd gminy, gdzie na czas trwania spisu są przygotowane specjalne stanowiska.

Jeśli nie spiszemy się przez internet ani przez telefon, skontaktuje się z nami rachmistrz spisowy, dzwoniąc z numeru 22 828 88 88. Zgodnie z ustawą nie można odmówić mu przekazania danych. Tożsamość rachmistrza spisowego można potwierdzić, dzwoniąc na infolinię spisową 22 279 99 99. 

Uwaga! Od 23 czerwca rozpoczynają się też wywiady bezpośrednie. Jeżeli ktoś nie spisał się dotychczas przez internet lub telefonicznie do jego drzwi może zapukać rachmistrz spisowy.

Udział w spisie to obowiązek wynikający z ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. Odmowa udziału grozi karą grzywny na podstawie art. 57 ustawy o statystyce publicznej. Nasze dane chroni tajemnica statystyczna.

Na podstawie informacji z Głównego Urzędu Statystycznego i Miejskiego Biura Spisowego.

 

Jurajskiklimat

Niezapomniane atrakcje, sprawdzone noclegi, skarby natury i kultury zebrane w jednym miejscu! Jurajskiklimat.pl to lokalny serwis internetowy poświęcony Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i całemu jej bogactwu ukrytemu w jaskiniach i grotach, w XIV-wiecznych warowniach czy na szczytach Skałek. Podpowiadamy, co warto zobaczyć na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, jakie noclegi wybrać oraz jakie interesujące atrakcje na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej zwiedzić. Portal to doskonały przewodnik po szlakach turystycznych, imprezach poświęconych Jurze oraz ciekawostkom z regionu. Jesteśmy zawsze na czasie, z nową porcją newsów na temat tej wspaniałej części Polski.

 

JurajskiKlimat poleca, przeczytaj również:

Dlaczego Katedrę Wawelską odwiedza tak wiele turystów?

Jaki jest fenomen witaminy D3 i K2?

 

Źródło:

UM Częstochowy