Przebudowa Al. Wojska Polskiego Częstochowa Jura Krakowsko Częstochowska

Przebudowa Al. Wojska Polskiego  Częstochowa Jura Krakowsko Częstochowska

Przebudowa Al. Wojska Polskiego Częstochowa Jura Krakowsko Częstochowska

MZD MA JUŻ WAŻNĄ DROGOWĄ DECYZJĘ WOJEWODY

Chodzi o decyzję, która zezwala na realizację niezwykle istotnej inwestycji drogowej – przebudowy al. Wojska Polskiego.

Decyzję zezwalającą na realizację inwestycji drogowej (ZRiD) w przedmiocie przebudowy al. Wojska Polskiego częstochowski Miejski Zarząd Dróg otrzymał od służb Wojewody Śląskiego z datą 30 czerwca.

Trwają przygotowania do przekazania placu budowy wykonawcy i wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu w obrębie przebudowywanego odcinka od skrzyżowania z al. Jana Pawła II do ul. Rakowskiej.

Przebudowa Al. Wojska Polskiego Częstochowa Jura Krakowsko Częstochowska.

O założeniach tej tymczasowej organizacji informowaliśmy już przed kilkoma dniami pod linkiem https://www.czestochowa.pl/page_id=1000365

Z kolei zmiany w organizacji komunikacji miejskiej, uwzględniające wszystkie strategiczne inwestycje, weszły w życie z początkiem lipca.  Można o nich przeczytać więcej pod linkiem : Od lipca zmiany w organizacji ruchu i komunikacji.

Zgodnie z przekazywanymi już wcześniej informacjami, rozpoczęcie obowiązywania zmian w organizacji ruchu przy al. Wojska Polskiego i początek prac przewiduje się na drugi tydzień tego miesiąca (7-14 lipca). Termin uzależniony jest m.in. od tempa instalacji oznakowania, wyznaczania wygrodzeń, łącznic itp. na blisko 6-kilometrowym odcinku, przy którym dojdzie do licznych modyfikacji w ruchu.

Konkretna data wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu i rozpoczęcia robót budowlanych przy al. Wojska Polskiego zostanie podana już wkrótce. Wszelkie szczegóły na stronie Miejskiego Zarządu Dróg pod adresem www.mzd.czest.pl

na podst. informacji Miejskiego Zarządu Dróg

zdjęcie : Image by Positive_Images from Pixabay

Jurajskiklimat

Niezapomniane atrakcje, sprawdzone noclegi, skarby natury i kultury zebrane w jednym miejscu! Jurajskiklimat.pl to lokalny serwis internetowy poświęcony Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i całemu jej bogactwu ukrytemu w jaskiniach i grotach, w XIV-wiecznych warowniach czy na szczytach Skałek. Podpowiadamy, co warto zobaczyć na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, jakie noclegi wybrać oraz jakie interesujące atrakcje na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej zwiedzić. Portal to doskonały przewodnik po szlakach turystycznych, imprezach poświęconych Jurze oraz ciekawostkom z regionu. Jesteśmy zawsze na czasie, z nową porcją newsów na temat tej wspaniałej części Polski.

 

JurajskiKlimat poleca, przeczytaj również:

Dlaczego Katedrę Wawelską odwiedza tak wiele turystów?

Jaki jest fenomen witaminy D3 i K2?

 

Źródło:

UM Częstochowy