Psia kupa to nie koniec świata

Psia kupa to nie koniec świata
PSIA KUPA TO NIE KONIEC ŚWIATA

„Psia kupa to nie koniec świata, po prostu posprzątaj” – przekonuje Zakład Gospodarki Mieszkaniowej „TBS” w Częstochowie w najnowszej odsłonie akcji edukacyjnej pod hasłem „Czyste podwórko”. W ten sposób miejska spółka po raz kolejny chce zachęcić mieszkanki i mieszkańców do sprzątania po swoich czworonogach.

Akcja ZGM „TBS” „Czyste podwórko” trwa od 2017 roku. Do lokatorów zasobów komunalnych regularnie trafiają plakaty z wizerunkiem psa przypominające o obowiązku sprzątania po swoim pupilu. Kilka lat temu symbolem akcji był buldog, w tym roku – sympatyczny jamnik, który w żartobliwy sposób zwraca się do swojego pana, by ten po nim posprzątał. Z myślą o właścicielach czworonogów ZGM „TBS” jak co roku zakupił także kilka tysięcy worków na psie odchody.

 Warto poświęcić swój czas na sprzątanie po pupilu. To tylko dwie minuty, a zyskujemy czyste i zadbane otoczenie. Jest to szczególnie ważne w kontekście małych dzieci, które bawią się w piaskownicach i na podwórkach. Nie szukajmy dłużej wymówek – lokatorzy mają dostęp do woreczków na psie odchody w każdym oddziale eksploatacji ZGM „TBS” – mówi Paweł Konieczny, prezes zarządu ZGM „TBS” w Częstochowie.
Akcji towarzyszyć będzie także spot radiowy emitowany w lokalnej rozgłośni radiowej.

Warto przypomnieć, że w ostatnich latach miejska spółka oddziaływała na mieszkańców także tabliczkami w kształcie czworonogów, na których umiejscowiono napisy z zabawnymi hasłami nadesłanymi przez częstochowianki i częstochowian w ramach konkursu „Czyste podwórko”. ZGM „TBS” postawił także 30 tablic w kształcie znaków drogowych przypominających mieszkańcom o obowiązku sprzątania po swoim psie oraz o obowiązującym  „Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Częstochowy”. Jasno określa on obowiązki właścicieli psów:

„Osoby utrzymujące zwierzęta domowe zobowiązane są do:
– niezwłocznego usuwania zanieczyszczeń spowodowanych przez zwierzęta domowe na klatkach schodowych, na skwerach i trawnikach oraz w innych miejscach służących do publicznego użytku (obowiązek ten nie dotyczy osób niewidomych)”.

Za niesprzątanie odchodów po psie można otrzymać mandat od 20 do nawet 500 zł.

AW, ZGM „TBS

 

JurajskiKlimat poleca, przeczytaj również:

Dlaczego Katedrę Wawelską odwiedza tak wiele turystów?

Jaki jest fenomen witaminy D3 i K2?

 

Źródło:

UM Częstochowy