Referat komunikacji zawiesza przyjęcia interesantów.

Referat komunikacji zawiesza przyjęcia interesantów.

REFERAT KOMUNIKACJI ZAWIESZA PRZYJĘCIA INTERESANTÓW

Z uwagi na kolejne przypadki zakażenia koronawirusem Referat Komunikacji Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Częstochowy jest zmuszony od poniedziałku 15 marca czasowo zawiesić przyjęcia interesantów umawianych w celu osobistego załatwiania spraw związanych z rejestracją pojazdów oraz prawami jazdy.

W celu wszczęcia sprawy w Referacie Komunikacji możliwe będzie nadal korzystanie z elektronicznej platformy E-PUAP, SEKAP. Mozna również skorzystać  z tradycyjnej przesyłki pocztowej. W celu uzyskania informacji  możliwy będzie także kontakt mailowy. Przynajmniej przez tydzień nie będzie natomiast możliwości telefonicznego umawiania osób pragnących załatwić sprawę osobiście. Na zaistniałą  sytuacje utrudnione może być także uzyskanie informacji drogą telefoniczną.

Osoby już umówione na przyszły tydzień powinny otrzymać telefoniczne informacje o konieczności przełożenia terminu.

Niestety – po wcześniejszym ograniczeniu liczby przyjęć interesantów  z powodu zachorowań i braków kadrowych, ognisko koronawirusa w zespole pracowników zajmujących się rejestracją pojazdów i prawami jazdy, znacząco się rozszerzyło. Obecnie z pracy wyłączonych jest 16 osób, pozostałe powinny być izolowane na kwarantannie, aby przerwać dalszą transmisję wirusa w UM oraz nie stwarzać zagrożenia dla osób z zewnątrz.

Z tego powodu Referat Komunikacji (mieszczący się w budynku UM przy ul. Waszyngtona 5)  minimum na tydzień wstrzymuje bezpośrednią obsługę interesantów. Jak już informowaliśmy, nie ma możliwości szybkiego zastąpienia pracowników posiadających ministerialne certyfikaty dostępu do ogólnopolskich baz danych.

Kłopoty z obsługą spraw mogą występować także w Wydziale Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa UM.  Wydział w/w  również notuje obecnie sporo absencji związanych z przypadkami koronawirusa.

Przepraszając za utrudnienia, liczymy na zrozumienie tej trudnej sytuacji przez interesantów.

 

Źródła:

UM Częstochowy