Rehabilitacja w chorobach kości, stawów i mięśni.

Rehabilitacja w chorobach kości, stawów i mięśni.

REHABILITACJA W CHOROBACH KOŚCI, STAWÓW I MIĘŚNI

Rehabilitacja w chorobach kości, stawów i mięśni. Nasza Przychodnia Sp. z o.o. zaprasza kobiety (50-59 lat) i mężczyzn (50-64) do wzięcia udziału w bezpłatnej rehabilitacji leczniczej. Jest przeznaczona dla osób z rozpoznaniem choroby przewlekłej lub zapalnej układu kostno-stawowego lub mięśniowego.

Mogą w niej uczestniczyć mieszkanki i mieszkańcy województwa śląskiego – aktywni zawodowo lub deklarujący gotowość do podjęcia zatrudnienia w wieku 50-59 lat w przypadku kobiet i 50-64 lat w przypadku mężczyzn; osoby z rozpoznaniem choroby przewlekłej lub zapalnej układu kostno-stawowego lub mięśniowego oraz osoby, które nie korzystały ze świadczeń rehabilitacji leczniczej finansowanych przez NFZ, ZUS, KRUS lub PFRON w okresie ostatnich 6 miesięcy przed zgłoszeniem się do programu.

Kompleksowa rehabilitacja w ramach Programu rehabilitacji leczniczej w przewlekłych chorobach kości i stawów oraz mięśni w Częstochowie i powiecie częstochowskim, w poradni Nasza Przychodnia, przy al. Wolności 46, obejmuje:

  • pierwszą wizytę lekarską u lekarza specjalisty w dziennie rehabilitacji,
  • pierwszą poradę fizjoterapeutyczną,
  • stworzenie Indywidualnego Programu Rehabilitacji (IPR) dostosowanego do stanu zdrowia pacjenta oraz zakresu potrzeb,
  • 15 dniowy cykl zabiegów rehabilitacyjnych określonych w IPR,
  • drugą wizytę u lekarza rehabilitacji w ciągu tygodnia po ukończeniu IPR,
  • drugą poradę fizjoterapeutyczną realizowaną po 2 miesiącu od ukończenia IPR,
  • kontrolną wizytę u lekarza specjalisty w dziennie rehabilitacji po 2 miesiącu od ukończenia IPR.

W trakcie rehabilitacji uczestniczący w projekcie pacjenci wezmą także udział w szkoleniach w zakresie: edukacji zdrowotnej, psychoedukacji oraz dietetyki.

Chętnych do uczestnictwa w programie Nasza Przychodnia prosi o kontakt pod nr tel.:  534-642-537 w godz. od 8.00 do 17.00


Projekt “Program rehabilitacji leczniczej w przewlekłych chorobach kości i stawów oraz mięśni w Częstochowie i powiecie częstochowskim, w poradni Nasza Przychodnia” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz z budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Z wykorzystaniem informacji z Naszej Przychodni Sp. z o.o.

 

Jurajskiklimat

Niezapomniane atrakcje, sprawdzone noclegi, skarby natury i kultury zebrane w jednym miejscu! Jurajskiklimat.pl to lokalny serwis internetowy poświęcony Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i całemu jej bogactwu ukrytemu w jaskiniach i grotach, w XIV-wiecznych warowniach czy na szczytach Skałek. Podpowiadamy, co warto zobaczyć na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, jakie noclegi wybrać oraz jakie interesujące atrakcje na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej zwiedzić. Portal to doskonały przewodnik po szlakach turystycznych, imprezach poświęconych Jurze oraz ciekawostkom z regionu. Jesteśmy zawsze na czasie, z nową porcją newsów na temat tej wspaniałej części Polski.

 

JurajskiKlimat poleca, przeczytaj również:

Dlaczego Katedrę Wawelską odwiedza tak wiele turystów?

Jaki jest fenomen witaminy D3 i K2?

 

Źródło:

UM Częstochowy

Foto: Luca Mambelli, Pixabay