Rejestracja na szczepienia.

Rejestracja na szczepienia.
REJESTRACJA NA SZCZEPIENIA. PUNKTY SZCZEPIEŃ W CZĘSTOCHOWIE

25 marca wznowiono rejestrację na szczepienia przeciw Covid-19 dla seniorów w wieku 70+. W załączniku uaktualniamy wykaz punktów szczepień w Częstochowie.

Rejestracja na szczepienia, w Częstochowa.  Każdy kto ma 70 lub więcej lat, może znów rejestrować się na szczepienie przeciw Covid-19, ponieważ szczepionki firm Pfizer i Moderna, przeznaczone dla tego grupy wiekowej, są już dostępne.

Rejestracja na szczepienia, Częstochowa. Jak można zarejestrować się na szczepienie przeciw Covid-19?
Na szczepienie można zarejestrować się zdalnie: telefonicznie lub przez internet. Warto poproś bliskich lub sąsiada pomoc. Jak się zapisać:

  • PRZEZ INFOLINIĘ 989 – do zapisu potrzebny jest numer PESEL. Można także podać numer telefonu komórkowego. Podczas rejestracji należy wybrać dla siebie dogodny termin i miejsce szczepienia. Podając numer telefonu komórkowego, po umówieniu wizyty, przyjdzie SMS-a z potwierdzeniem.
  • ONLINE NA PACJENT.GOV.PL – po otwarciu tej strony widać komunikat o możliwości skorzystania z e-Rejestracji na szczepienie. System zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko adresu osoby rejestrującej się. Jeżeli propozycje nie będą odpowiadały,  można wybrać datę i konkretny punkt szczepień za pomocą dostępnej wyszukiwarki. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, przyjdzie powiadomienie SMS.
  • WYSYŁAJĄC SMS – należy przygotować swój PESEL oraz właściwy dla adresu zamieszkania kod pocztowy. Na numer 880 333 333 należy wysłać wiadomość o treści „SzczepimySie”. Wówczas osoba połączy się z systemem, a po podaniu kodu pocztowego i numeru PESEL, otrzyma propozycję terminu w konkretnym punkcie szczepień. Jeśli ten termin nie będzie dogodny, będzie mogła wybrać inne daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem otrzyma SMS przypominającego o terminie i miejscu wizyty.

Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, system zachowa numer. Gdy tylko pojawi się możliwość zaszczepienia, otrzyma informację.

  • W PUNKCIE SZCZEPIEŃ – to kolejny, dostępny sposób. Warto umówić się telefonicznie. Numery do punktów szczepień dostępne są m.in. na stronie gov.pl/szczepimysie. Te uaktualnione w Częstochowie są w załączniku poniżej. Osobista wizyta w punkcie szczepień wiąże się niekiedy z koniecznością stania w kolejkach, ale też jest narażaniem się na ryzyko zakażenia. Najlepiej zostać w domu i zapisać się zdalnie.

Seniorze, zadbaj o siebie i swoich najbliższych
Szczepionka daje nadzieję na powrót do normalności, ale szanse na to będą tym większe, im więcej osób przyjmie preparat. Pandemia nie zwalnia, przeciwnie ponownie odnotowujemy spore wzrosty liczby osób zakażonych, ale też i tych, którzy przegrali walkę z chorobą. Nie zwlekaj – przyjmij szczepionkę, aby uchronić siebie i swoich najbliższych.

JurajskiKlimat poleca, przeczytaj również:

https://jurajskiklimat.pl/najblizsze-koncerty-online-bach-i-haydn/

Pliki do pobrania:

 

Źródło:

UM Częstochowa

http://www.czestochowa.pl/