Remonty w Ekonomiku

Remonty w Ekonomiku

“EKONOMIK” SIĘ TERMOMODERNIZUJE

Budynek Zespołu Szkół Ekonomicznych przy ul. Augustyna będzie docieplony, a przez to tańszy w utrzymaniu i bardziej przyjazny miejskiemu środowisku. Roboty obejmą także nawierzchnię przy szkole. Planowany finał prac – jeszcze pod koniec listopada. Remonty w Ekonomiku

Dlatego w planie robót jest m.in. wykonanie izolacji przeciwwilgociowej i termicznej fundamentów, dociepleń ścian zewnętrznych, tynków, elewacji oraz docieplenia dachu z nowym pokryciem z papy. Remont przejdą kominy, a wymianę –  stolarka okienna i drzwiowa. Założona zostan nowa instalacja oświetleniowa, odgromowa; zamontowana będą nowe kamery monitoringu. Podsumowując  Roboty obejmą również wykonanie nowych obróbek blacharskich, rynien i rur spustowych, wejścia głównego do budynku, wejść oraz zadaszeń w sali gimnastycznej i części mieszkalnej obiektu. W dwóch salach położone zostaną nowe płytki. Wokół budynku powstanie opaska; będzie też wymieniona nawierzchnia z kostki brukowej.Remonty w Ekonomiku.

W przedświątecznym tygodniu z aktualnym stanem zaawansowania tych prac zapoznał się prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk.

Na zakończenie ,Zakończenie inwestycji w ,,Ekonomiku” planowane jest do 30 listopada. Wykonuje ją na zlecenie miasta wyłoniona w przetargu częstochowska firma PHU FARGO. Łączny koszt sięga niemal 2 mln 370 tyś. zł – składają się na niego roboty budowlane oraz nadzór, także ornitologiczny. Tego rodzaju nadzór – dotyczący gniazdujących w mieście ptaków i ich dobrostanu –   jest wymagany podczas prowadzenia remontów i modernizacji różnego rodzaju obiektów budowlanych, w tym właśnie m.in. termomodernizacji.

na zdjęciu: prace przy termomodernizacji
Zespołu Szkół Ekonomicznych, stan z końca marca.

JurajskiKlimat poleca, przeczytaj również:

https://jurajskiklimat.pl/najblizsze-koncerty-online-bach-i-haydn/

 

Źródło:

UM Częstochowa

http://www.czestochowa.pl/