Rocznica śmierci Jana Pawła ll

Rocznica śmierci Jana Pawła ll

16 ROCZNICA ŚMIERCI JANA PAWŁA II

2 kwietnia w imieniu swoim oraz częstochowianek i częstochowian pod pomnikiem polskiego papieża kwiaty złożył prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. Złożył wraz z przewodniczącym Rady Miasta Zbigniewem Niesmacznym.

Dlatego podczas kameralnej ceremonii na pl. Daszyńskiego przedstawicielom samorządowych władz Częstochowy towarzyszyła asysta Straży Miejskiej. 16 rocznica śmierci Jana Pawła ll, 16 lat temu Watykańskie dzwony ogłosiły w Watykanie śmierć Jana Pawła ll.

Kwiaty złożono także pod tablicą poświęconą Janowi Pawłowi II w Urzędzie Miasta przy ul. Śląskiej.

Decyzją Rady Miasta w maju 1991 roku Jan Paweł II został Honorowym Obywatelem Miasta Częstochowy, a w sierpniu tego samego roku odebrał ten tytuł, przebywając tutaj podczas VI Światowych Dni Młodzieży. Częstochowa była jednym z pierwszych miast, od których przyjął tego rodzaju wyróżnienie.

Podsumowując od początku lat 90. papież cierpiał na postępującą, osłabiającą organizm chorobę Parkinsona. Na początku lutego 2005 roku jego stan zdrowia gwałtownie się pogorszył. Przez ostatnie dwa miesiące życia nie udzielał się publicznie. Osobisty lekarz stwierdził jego śmierć 2 kwietnia o godzinie 21.37 czasu miejscowego w Watykanie.

Oczywiście przez ostatnie dni życia Jana Pawła II katolicy z całego świata na bieżąco śledzili wieści o jego stanie zdrowia, modląc się w jego intencji.

 

JurajskiKlimat poleca, czytaj rowniez:

https://jurajskiklimat.pl/referat-komunikacji-wznowienie-obslugi-interesantow/

Źródło:

UM Częstochowa

http://www.czestochowa.pl/