Rozkład jazdy MPK

Rozkład jazdy MPK

Rozkład jazdy MPK

Rozkład jazdy autobusów i tramwajów MPK jest obecnie dostępny na stronie live.mpk.czest.pl oraz poprzez portal miejski. W związku ze zmianą zakresu zadań oraz wprowadzoną równolegle modyfikacją strony Miejskiego Zarządu Dróg, nieco zmieniła się dostępność rozkładu jazdy dla zainteresowanych w sieci.

Jak już informowaliśmy od kwietnia br. organizacja transportu publicznego w mieście została wydzielona ze struktury MZD. Sprawami związanymi z transportem zajmuje się obecnie Biuro Inżyniera Ruchu Urzędu Miasta. Równolegle z tymi zmianami Miejski Zarząd Dróg zmodyfikował swoją stronę internetową mzd.czest.pl. Na nowej nie umieszczając już zakładki z rozkładem jazdy MPK. Czasowo przestał być więc dostępny statyczny rozkład jazdy na tej stronie,. Także nie jest dostępny  link do tego rozkładu poprzez stronę częstochowskiego MPK.

Obecnie portal miejski (w zakładce: Miasto/Komunikacja/informacje dla pasażerów) linkuje do tradycyjnego rozkładu jazdy na dawnej stronie MZD. Strona MPK – do dynamicznego rozkładu jazdy dostępnego w aplikacji live.mpk.czest.pl.

Jest to sytuacja przejściowa – do momentu powstania docelowego zasobu nowej wersji portalu miejskiego, który także wkrótce zastąpi obecny moduł strony www.czestochowa.pl.

Oczywiście wszystkie aplikacje na smartfony korzystające z rozkładów MPK powinny działać bez zakłóceń.

Za chwilowe zamieszanie związane ze zmianami organizacyjno-technologicznymi w jednostkach miejskich, skutkujące czasowym problemem z dostępem do rozkładu jazdy komunikacji miejskiej poprzez strony MZD i MPK, wszystkich zainteresowanych przepraszamy.

Link do rozkładu MPK na dotychczasowej stronie MZD:
http://archiwum.mzd.czest.pl/publiczny-transport-zbiorowy/rozklady-jazdy

Wyszukiwarka połączeń oraz mapa sieci komunikacyjnej na dotychczasowej stronie MZD:
http://archiwum.mzd.czest.pl/publiczny-transport-zbiorowy/wyszukiwarka-polaczen-i-mapa-ukladu-komunikacyjnego

Dynamiczny rozkład jazdy w aplikacji live.mpk.czest.pl:
https://live.mpk.czest.pl

 

JurajskiKlimat poleca, przeczytaj również:

https://jurajskiklimat.pl/najblizsze-koncerty-online-bach-i-haydn/

Źródło;

UM Częstochowy

http://www.czestochowa.pl