Ruszyły dwa fotograficzne konkursy.

Ruszyły dwa fotograficzne konkursy.

RUSZYŁY DWA FOTOGRAFICZNE KONKURSY

Fotografki i fotografowie – nie tylko z naszego miasta – będą mieć olbrzymie pole do popisu. Wystartowały dwa konkursy – międzynarodowy ,,Fujifilm Moment Street Photo Awards” i lokalny ,,Klimaty Częstochowy”.

Ruszyły dwa fotograficzne konkursy. Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny Fujifilm Moment Street Photo Awards jest następcą Międzynarodowego Biennale Fotografii Ulicznej Moment (2019 r.) i skierowany jest do osób z całego świata, zajmujących się fotografią uliczną (street photo) – profesjonalnie, jak i amatorsko. Jego podstawowym celem jest promocja osób fotografujących w takim stylu.

To już trzecia edycja ,,Momentu”. Zeszłoroczna edycja cieszyła się wielką popularnością w różnych zakątkach globu, m.in. w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Turcji, Indiach, Bangladeszu, Filipinach, Stanach Zjednoczonych, Chinach. Spośród nadesłanych fotografii jury wybrało zestaw 91 zdjęć, które były następnie eksponowane w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater”. Laureatami nagród zostali Michał Krzyszkowski, Maciej Bernaś oraz Thomas Hackenberg (Niemcy).

Ruszyły dwa fotograficzne konkursy. W 2021 roku na zdjęcia konkursowe organizatorzy czekają do 7 listopada. Nadsyłane fotografie powinny być wykonane po 20 października 2020 roku. Można zgłosić maksymalnie 5 zdjęć. Ogłoszenie wyników nastąpi 11 grudnia. W tegorocznym jury znajdują się: Maciej Dakowicz, Maciej Jeziorek, Ania Kłosek, Joanna Mrówka, Jarosław Respondek, Karolina Trapp.

Nagrodą główną w tym roku jest zestaw aparatu Fujifilm X-pro3 z obiektywem Fujinon XF 23 mm f/2.0 R WR oraz plecak Peak Design Everyday 20l v2. W puli nagród są również nagrody pieniężne i rzeczowe. Ponadto najlepsze fotografie zostaną zaprezentowane w grudniu na wystawie pokonkursowej, w katalogu, na stronie www.momentstreetphoto.pl oraz w mediach społecznościowych konkursu.

Organizatorem konkursu jest Miasto Częstochowa oraz Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”. Sponsorem tytularnym, głównym partnerem konkursu i fundatorem aparatu z obiektywem jest firma Fujifilm – ceniona na świecie marka fotograficzna. Partnerem konkursu jest również sklep cyfrowe.pl – jeden z czołowych sklepów z branży foto-wideo w Polsce.

Szczegóły oraz regulamin – na stronie internetowej www.momentstreetphoto.pl


Konkurs fotograficzny „Klimaty Częstochowy” 
wraca po blisko trzyletniej przerwie – do udziału w nim zaprasza Miasto Częstochowa wraz z Muzeum Częstochowskim. To już jego 14. edycja.

W tym roku organizatorzy wprowadzili nowość ułatwiającą zgłaszanie zdjęć – elektroniczny formularz do przesyłania fotografii.

Celem ,,Klimatów” jest ukazanie walorów kulturowych, architektonicznych, przyrodniczych i turystycznych Częstochowy, pokazanie za pośrednictwem fotograficznego medium życia w najróżniejszych jego obszarach. Mile widziane jest niebanalne potraktowanie „Klimatów”…

W 14-letniej historii „Klimatów Częstochowy” do organizatora spłynęło łącznie około 11 tys. zdjęć. Wśród oceniających je byli m.in.: Maksymilian Rigamonti, Tomasz Tomaszewski, Maciej Nabrdalik, Jacek Waszkiewicz, Grzegorz Skowronek, Jerzy Piwowarski, Sławomir Jodłowski, Leszek Pilichowski, Marcin Stawiarz, Janusz Mielczarek czy Piotr Dłubak. Laureatki i laureaci poprzednich edycji odnoszą sukcesy w Polsce i na świecie.

W konkursie mogą wziąć udział zdjęcia wykonane od 1 stycznia 2019 r. Nadsyłane zdjęcia muszą być wykonane w Częstochowie. Jedna osoba może nadesłać do 5 zdjęć. Termin nadsyłania prac mija o północy, 10 października 2021 roku, a uczestniczki i uczestnicy nadsyłają je poprzez specjalny panel na stronie www.klimatyczestochowy.pl (po wcześniejszej rejestracji).

Tym razem najlepsze zdjęcia wybierze jury w składzie: Łukasz Kolewiński, Piotr Kras, Kamil Pawlik oraz Jarosław Respondek. Główna nagroda w konkursie to 1900 zł, druga – 1100 zł, a trzecia – 700 zł.

Wystawa pokonkursowa planowana jest na listopad w Pawilonie Wystawowym w Parku im. ks. Stanisława Staszica.

Wszystkie informacje o konkursie dostępne są na stronie www.klimatyczestochowy.pl

informacje przekazane przez organizatorów obu konkursów
w galerii obok: grafiki promujące oba tegoroczne konkursy

Jurajskiklimat

Niezapomniane atrakcje, sprawdzone noclegi, skarby natury i kultury zebrane w jednym miejscu! Jurajskiklimat.pl to lokalny serwis internetowy poświęcony Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i całemu jej bogactwu ukrytemu w jaskiniach i grotach, w XIV-wiecznych warowniach czy na szczytach Skałek. Podpowiadamy, co warto zobaczyć na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, jakie noclegi wybrać oraz jakie interesujące atrakcje na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej zwiedzić. Portal to doskonały przewodnik po szlakach turystycznych, imprezach poświęconych Jurze oraz ciekawostkom z regionu. Jesteśmy zawsze na czasie, z nową porcją newsów na temat tej wspaniałej części Polski.

 

JurajskiKlimat poleca, przeczytaj również:

Dlaczego Katedrę Wawelską odwiedza tak wiele turystów?

Jaki jest fenomen witaminy D3 i K2?

 

Źródło:

UM Częstochowy